Wydatki na rosyjską armię nadal rosną. Świat zaniepokojony

08/08/2020 Kategorie: Aktualności, Biznes, Finanse publiczne, Gospodarka, Podatki, Świat
Autor: redaktor naczelny
Czytanie tego artykułu zajmie Ci 5 min

Jak podaje jeden z rosyjskich dzienników, wydatki na zbrojenia wojskowe Rosji dogoniły te, które odpowiadają Stanom Zjednoczonym – przynajmniej w zakresie ilości osprzętu niezbędnego do transportowania głowic atomowych.

Fotografia zgodnie z obowiązującą licencją CC by Adrian Wallace

Rosja wydaje coraz więcej na zbrojenie

Z informacji podanych prze Wiedomosti – siła wojsk amerykańskich odpowiadają już standardom Stanów Zjednoczonych – dotyczy to liczby głowic jądrowych, jak u sprzętu do ich transportowania: mowa przede wszystkim o bombowcach, okrętach podwodnych, a także nowoczesnych rakietach dalekiego zasięgu.

Zdaniem rosyjskich dziennikarzy, już w przyszłym roku Rosja ma mieć na swoim wyposażeniu siedem brygad, które będą dysponowały rakietami typu Iskander-M.

Rosyjscy przedstawiciele oceniają, że Rosja nie bierze udziału w tzw. wyścigu zbrojeń, ale jej wojsko powinno być przygotowane na wypadek wszelkiego rodzaju zagrożeń militarnych.

Oceń ten artykuł

Wydatki na rosyjską armię nadal rosną. Świat zaniepokojony

Oceń
Ocena 5/5 na podstawie 5 ocen
 1. Artur pisze:

  Rosja już szykuje się na 3 WŚ!

 2. Miki pisze:

  Może moja wypowiedź nie będzie bardzo merytoryczna, ale nie rozumiem z jakiego powodu wszystkie mocarstwa zbroją się na potęgę. Czy na tym świecie jest naprawdę za mało miejsca, żeby móc żyć w zgodzie i spokoju? Czym musimy cały czas denerwować się kolejnymi wiadomościami na temat ewentualnych wojen atomowych? A jaki problem atom rozwiązuje? Przecież jak padnie kilka bomb atomowych, to zniszczy zupełnie całe społeczeństwo jakie istnieje na świecie.

 3. Kamil pisze:

  Mam nadzieję, że nigdy nie przyjdzie do konfrontacji na linii USA i Rosja, bo to zniszczyłoby tę planetę. I tak jest już więcej broni niż miejsca na tej ziemi.

 4. Aleksander pisze:

  Dziwię się, że ludzie są tak pazerni i zamiast próbować rozwiązywać konflikty w sposób normalny, to każdy przekrzykuje się tylko ile pieniędzy ma na prowadzenie działań zbrojnych, a to do niczego dobrego nie prowadzi. Pozdrawiam i spokoju wszystkim życzę.

 5. Pokarany pisze:

  Nic dodać, nic ująć!

 6. Adek pisze:

  Skąd Wy wzięliście tę informację? Jakieś źródła?

Dodaj komentarz