Pożyczka czy kredyt konsolidacyjny? Oferty banków i parabanków

pieniądze

Co lepiej wybrać i jaka jest różnica między tymi dwoma produktami finansowymi? Przedstawiamy najważniejsze informacje na temat kredytu i pożyczki konsolidacyjnej, a także informujemy o aktualnie najkorzystniejszych ofertach banków i parabanków.

Kredyt konsolidacyjny czy pożyczka?

Czym w zasadzie jest kredyt konsolidacyjny? To nic innego jak zobowiązanie zaciągnięte na spłatę innych zadłużeń, na przykład kredytów hipotecznych, gotówkowych, samochodowych czy kart kredytowych. Kredyt konsolidacyjny ułatwi Ci wyjście z zadłużeń, co dokładnie opisuje kredyt-konsolidacyjny.eu/, ponieważ generuje on niższą ratę. Jednak to, że płacisz mniej nie dzieje się bez powodu. Konsolidacja wydłuża okres spłaty, co powoduje, że w praktyce kredyt konsolidacyjny jest droższy niż suma pozostałych zobowiązań.

W podobny sposób działa pożyczka konsolidacyjna, nazywana również kredytem konsolidacyjnym dla zadłużonych. Główna różnica między tymi produktami polega na tym, że kredytu konsolidacyjnego udziela bank. Z kolei pożyczkę konsolidacyjną najczęściej znajdziesz w firmach pożyczkowych, które mają nieco bardziej liberalne podejście. Jednak z uwagi na mniejsze wymagania wobec kredytobiorców, pozabankowe pożyczki konsolidacyjne są droższe niż te udzielane przez banki.

A gdzie warto wziąć pożyczkę lub kredyt konsolidacyjny? Przedstawiamy kilka interesujących ofert, które znaleźliśmy z pomocą internetowych porównywarek finansowych.

Pożyczka konsolidacyjna w PKO Banku Polskim

Pożyczka konsolidacyjna w PKO udzielana jest na maksymalnie 200 000 złotych, jednak dokładna kwota uzależniona jest od indywidualnej zdolności kredytowej klienta. Z kolei maksymalny okres spłaty kredytu to 120 miesięcy. Aby otrzymać taki produkt, nie trzeba mieć konta w tym banku, ponadto można wnioskować o dodatkowe środki w wysokości do 25% wartości konsolidowanej kwoty. RRSO wynosi tu 9,38%, a wszelkie szczegóły na temat konsolidacji można znaleźć na stronie PKO Banku Polskiego.

Kredyt konsolidacyjny – BNP Paribas

W BNP Paribas swoje dotychczasowe kredyty można zmienić w jeden konsolidacyjny (RRSO 10,1%), którego maksymalna kwota również może wynieść 200 000 złotych. Podobny jest również okres kredytowania (120 miesięcy dla kredytów na kwotę minimum 30 000 złotych). Dużą przewagą tego banku jest szybka decyzja kredytowa i możliwość skorzystania z jednego z trzech pakietów ubezpieczeniowych.

Konsolidacja chwilówek – gdzie?

Konsolidacja chwilówek jest możliwa w takich firmach jak Rapida Money, Profi Credit czy LendUp. Pożyczkę konsolidacyjną mogą tam otrzymać osoby z kiepską historią kredytową, a także zadłużone i posiadające niskie miesięczne dochody. W dwóch pierwszych firmach maksymalna kwota konsolidacji to 25 000 złotych, które należy spłacić do 3 lub 4 lat. Wniosek o taką pożyczkę można szybko złożyć przez internet. Jednak w przypadku firmy Rapida Money do otrzymania pożyczki wymagany jest gwarant.

post

Kredyty dla młodych

Kredyty dla młodych – młodzi ludzie są właśnie na starcie drogi zawodowej, natomiast ta wprost oddziałuje na sytuację gospodarczą. Weryfikacja zdolności kredytowej może jednakże zostać zmieniona, dzięki czemu kredyt dla młodych jest dostępny. Teraz taki kredyt jest bardzo popularny w Polsce, a szczegóły na jego temat, możemy znaleźć na stronie internetowej https://www.bancovo.pl/landing/kredyt-dla-mlodych-osob/

Wielkość przychodów młodych osób

Na samym starcie należałoby spróbować odpowiedzieć na wydawać aby się mogło, kluczowe pytanie – skąd biorą się kłopoty z udzielaniem kredytów młodym osobom? Z pewnością nie bez znaczenia jest to, iż zwykle na starcie kariery profesjonalnej, dochody są relatywnie małe. Zarabiając comiesięcznie w granicach 2000 złotych na rękę można właściwie zapomnieć o kredycie hipotecznym. Przy takich zarobkach, sukcesem będzie gdy uda się odnaleźć bank, jaki przyzna kredyt w granicach 150 tysięcy złotych – natomiast za tyle niestety, w większym mieście nie da się teraz zakupić chociażby kawalerki.

polski złoty

Jak podnieść szanse na kredyty dla młodych?

Ważnym elementem będzie ogromne zwiększenie zdolności kredytowej. Możesz to uzyskać przez otrzymanie kredytu w większym gronie – jeśli zostaną zapisane osoby trzecie, takie jak rodzice, rodzeństwo bądź dziadkowie, wtedy kredyt dla młodych osób zostanie przyznany w większej kwocie.

Kredyty poprzez internet dla młodych

Wiesz już, co jest najdoskonalszym wyjściem dla młodych osób, które właśnie zaczynają pracę. Co jednakże w chwili, kiedy już/jeszcze nie studiujesz, natomiast potrzebujesz dodatkowej gotówki? Gdy Twoje przychody są właściwie duże, nie musisz się niepokoić o własną zdolność kredytową oraz możesz wziąć pod uwagę kredyt gotówkowy. Ogromną wygodą dla przyszłych kredytobiorców są kredyty poprzez internet, z jakich możesz skorzystać w chwili, kiedy dostajesz przelewy wynagrodzenia na konto. W ofercie spółek pożyczkowych dostępne są kredyty chwilówki oraz kredyty bez BIK, jakie mogą przyciągać młodych ludzi prędkością oraz brakiem niepotrzebnych procedur. Jednakże musisz pamiętać o tymże, iż każde opóźnienie w zapłacie takiego zadłużenia może być niezwykle drogie.

Wielkość, jakość oraz częstość przychodów

Składając w banku wniosek o kredyt hipoteczny należy przygotować się na dokładną weryfikację sytuacji finansowo-ekonomicznej. Ta określana jest zwłaszcza poprzez wielkość oraz częstość uzyskiwanych poprzez wnioskodawców przychodów. W ogromnym ułatwieniu idzie o to, żeby wpływające co miesiąc na konto środki w pełni obejmowały koszty połączone z utrzymaniem gospodarstwa domowego, ratę ewentualnego kredytu i pozwoliły na obsługę poprzednich zobowiązań. Nie bez znaczenia jest także jakość uzyskiwanych przychodów, natomiast ta pochodzi z formy zatrudnienia kredytobiorców. Naturalnie dla większości banków szczególnie korzystną formą zatrudnienia jest umowa o pracę zawarta na czas nieokreślony. Zapewnia to większą stabilizację zatrudnienia oraz zmniejsza zagrożenie straty przychodów poprzez osobę spłacającą zadłużenie. Niewątpliwie osoby zatrudnione w oparciu o umowy cywilnoprawne nie są z góry skazane na przegraną. 

post

Podsumowanie raportu finansowego spółki MBR Finance za II kwartał 2018

Spółka MBR Finance opublikowała raport kwartalny prezentujący aktualne wyniki finansowe przedsiębiorstwa oraz prognozy finansowe na przyszłość, a także potwierdzający stabilną kondycję ekonomiczną firmy, pozwalającą z optymizmem spoglądać na kolejne lata działalności. Jaki zysk wygenerowała spółka w II kwartale bieżącego roku? Co będzie stanowić główny motor napędowy firmy w najbliższym czasie? Read More

post

Biuro wirtualne dla mnie, czyli jakie?

Usługi biur wirtualnych, choć wciąż będące dość świeżymi na rynku, zyskują coraz szersze grono odbiorców. I trudno dziwić się takiej tendencji, bo w niewielkich kosztach można zyskać na tym wszystkim, czego potrzebuje każdy przedsiębiorca – mały, średni i duży. Jak jednak wybrać dobre biuro wirtualne? Na które elementy warto zwracać uwagę, przeglądając oferty? Read More