Kupujesz samochód? Sprawdź leasing!

12/03/2019 Kategorie: Finanse osobiste, Ubezpieczenia
Autor: redaktor naczelny
Czytanie tego artykułu zajmie Ci 5 min

Mówi się, że pieniądze szczęścia nie dają, ale ich rozsądne wydawanie już tej radości może sprawić bardzo wiele.

Nie jest to jednak łatwe zadanie, szczególnie gdy chodzi o zakup nowego samochodu. Przy tym wydawać by się mogło nietrudnym wyborze, trzeba odpowiedzieć sobie na wiele pytań, aby wysokim komfortem jazdy cieszyć się przez lata. Pierwszym krokiem, który wpłynie na wszystkie kolejne, jest decyzja o formie zakupu, a tu do wyboru mamy m.in. coraz popularniejszy w Polsce leasing.

Idealnych rozwiązań nie ma, ale niektóre są znacznie lepsze od innych. To jeden z powodów, dla których leasing samochodów w Europie wciąż się rozwija. Według badań Głównego Urzędu Statystycznego (dan za 2017 r.) oraz szacunków Związku Polskiego Leasingu w naszym kraju z usług firm leasingowych korzysta około 600 tys. firm. Warto dodać, że po taką formę finansowania zakupu auta sięga także coraz więcej klientów indywidualnych. Właśnie m.in. elastyczność leasingu sprawia, że w szybkim tempie podbija różne rynki.

Dlaczego leasing?

Przede wszystkim wygoda i komfort. Leasing na samochód jest znacznie łatwiej dostępny niż kredyt, dzięki temu zakup modelu, będącego wizytówką firmy, należy do zadań stosunkowo prostych. O leasing mogą starać się zarówno zdobywające rynek start-upy, jak i przedsiębiorstwa o uznanej marce. Kolejnym argumentem jest minimum formalności oraz atrakcyjne w stosunku do kredytu bankowego warunki. Leasing to także dodatkowe korzyści związane z możliwością odliczenia podatku VAT i obniżenia podatków.

Cena jest sprawą otwartą

Leasing nie stanowi zamkniętego produktu. Decydując się na zakup samochodu w tej formie, można w dość elastyczny sposób dopasować ją do swoich potrzeb. Na całkowity koszt leasingu składają się np. model samochodu, wyposażenie, warunki spłaty, rodzaj ubezpieczenia. Nie można zapominać też o innej istotnej kwestii. Po okresie leasingu można zdecydować się na wykup samochodu, który może tym samym, stanowić sposób na lokatę kapitału.

Czas to pieniądz…

Szczególnie przy prowadzeniu firmy, dlatego proces leasingowy można ułatwić sobie korzystając z usług wyspecjalizowanych doradców, działających na rynku. Takich przedsiębiorstw nie brakuje. Warto jednak sięgać po graczy sprawdzonych i zweryfikowanych przez rynek. Na polskiej giełdzie przedsiębiorstw popularna jest np. firma CLS, posiadająca w całym kraju ok. 100 partnerów biznesowych. Na jej stronie znajduje się kalkulator cen, który pozwoli się zorientować w leasingowych realiach.

Oceń ten artykuł

Kupujesz samochód? Sprawdź leasing!

Oceń
Ocena 5/5 na podstawie 4 ocen
 1. Arek pisze:

  Ja mam leasing! Bardzo się opłaca!

 2. Kornelia pisze:

  Ja w życiu bym się na coś takiego nie zdecydowała!

 3. Edward pisze:

  A czy wiecie moze czy leasing nowego samochodu jest widoczny w BIK. Chodzi mi dokładnie o to, czy auto wpisane jest jako kredyt czy tylko widnieje zapytanie leasingowe. Chcę kupić Hyundaia z salonu!

 4. Patrycja pisze:

  A leasing można też wziąć na auto używane, czy tylko nowe samochody do firmy?

 5. Kamil pisze:

  Nono… naprawdę ciekawy wpis i widzę, że nawet dyskusja się utworzyła 😉

Dodaj komentarz