Mieszkanie z kredytu, czy jednak wynajem? Co się opłaca?

01/02/2020 Kategorie: Fundusze, Nieruchomości, Nieruchomości komercyjne, Sprzedaż nieruchomości, Waluty, Wynajem nieruchomości, Zakup nieruchomości
Autor: redaktor naczelny
Czytanie tego artykułu zajmie Ci 5 min

Zastanawiasz się, czy zdecydować się na zakup własnego mieszkania obciążając się kredytem na 25-30 lat czy wynająć mieszkanie? Co się bardziej opłaca? Czy kredyty hipoteczne są bezpieczne? Czy można je spłacić wcześniej? Zobacz, co o tym sądzą nasi użytkownicy!

Radek66 pyta: Kupno mieszkania to dobra inwestycja – tak mówi wiele osób, ale ja mam wątpliwości, czy w rzeczywistości branie kredytu jest tak opłacalne?

Co o tym sądzą inni użytkownicy Finansowego Magazynu?

Mikołaj Sławecki napisał: Kredyt to zawsze jakaś tam odpowiedzialność i nie można zaprzeczyć, ale z drugiej strony tak jak mówisz, to dobra inwestycja na przyszłość. Wiele zależy od tego, jak dużo pieniędzy potrzebujesz. Jeśli całość, to może lepiej poczekaj trochę i nie bierz kredytu na 30 lat. Jeśli mniej to się nie zastanawiaj. Nawet, jeśli nie zamieszkasz w tym mieszkaniu, to możesz je wynająć i kredyt sam się będzie spłacał i może nawet coś zostanie, a po latach je sprzedasz za większe pieniądze lub dalej będziesz wynajmował.

Aleksander Kubała napisał: Mieszkam w Wielkiej Brytanii i żyję z wynajmu mieszkań oraz ich zakupu. Wiadomo, tutaj realia są nieco inne, ludzie inaczej podchodzą do wynajmu i mniej to kosztuje. Jednocześnie mieszkanie kupisz za wiele mniej, niż w Polsce. Musisz tylko zakręcić się w dobrym miejscu i chodzić na licytacje komornicze. Ja jestem właścicielem już 5 mieszkań. Przymierzam się do takich inwestycji w Polsce, ale muszę jeszcze uzbierać fundusze, bo nie chcę pchać się w kredyt.

Jerzy Zawiadowski napisał: To dobra inwestycja, jeśli kupisz dom za dobre pieniądze i w świetnej lokalizacji. Mówimy o wynajmie, więc musisz pamiętać, że nie wszędzie dasz radę wyjąć takie mieszkanie. Jeśli myślisz o mieszkaniu, jako o inwestycji, musisz je kupić w miejsce akademikiem. Tylko tam znajdziesz najemców. Młodzi ludzie na studiach wynajmują, ale rodziny wolą kupić coś własnego, dlatego musisz swoją ofertę kierować do studentów, a tych nie znajdziesz w małych mieścinkach.

A Wy co o tym myślicie? Dajcie znać w komentarzach!

Oceń ten artykuł

Mieszkanie z kredytu, czy jednak wynajem? Co się opłaca?

Oceń
Ocena 5/5 na podstawie 3 ocen
 1. Aga pisze:

  No pewnie, że się opłaca! Ja właśnie biorę 🙂

 2. Dagmara Bobrowicz pisze:

  Wynajem się w ogóle nie opłaca! Ceny tak poszły w górę, że już lepiej kupić i powoli spłacać

 3. Kamila pisze:

  Tylko wynajem! Nie ma co się uwiązywać kredytem na 30 lat. Przez ten czas wszystko się może zmienić.

 4. Kamil Szymański pisze:

  Można to łatwo przekalkulować. Wynajem mieszkania to ok 1200 zł – dokładnie tyle co wynosi kwota kredytu. Lepiej mieć swoje, a nie wynajmować i żyć w niepewności.

 5. Mrówa pisze:

  Ja sobie nie wyobrażam kredytu na 30 czy 35 lat :/

Dodaj komentarz