post

E-commerce w Polsce – szansa czy zagrożenie?

Kolejny rok, kolejne wzrosty. E-commerce w Polsce to prawdziwa żyła złota. Internauci w Polsce stanowią już 83,4% całego społeczeństwa, a aż 62% z nich dokonało kiedyś zakupów online. Wnioski nasuwają się same – w e-commerce warto inwestować, zwłaszcza w Polsce!

Raport Gemius 2019

Digital Market Outlook uplasował Polskę na 13, miejscu wśród najprężniej rozwijających się rynków e-commerce. W ciągu ostatnich dwóch lat, wartość sprzedaży w sklepach internetowych wzrosła o 15 mld zł. W tym samym czasie przybyło 2,15 mln nowych klientów sklepów internetowych.

Nic więc dziwnego, że tylko w 2018 r. powstało aż 1800 nowych sklepów internetowych. Przedsiębiorcy widzą w polskim rynku ogromny potencjał i chcą tutaj próbować swoich sił. I słusznie. Klienci takich sklepów to już nie tylko młodzież. Jak podaje Gemius, w 2019 r. aż 26% klientów sklepów internetowych miało ponad 50 lat. Grono seniorów robiących zakupy internetowe stale rośnie. Więcej przeczytacie chociażby w tym artykule https://paq-studio.com/blog/e-commerce-w-polsce-statystyki/. Przedstawione dane są naprawdę obiecujące. Polski rynek e-commerce wygląda naprawdę dobrze, a z tego, co mówią eksperci, można wywnioskować, że będzie jeszcze lepiej.

Dlaczego e-commerce to przyszłość? Statystyki wszystko wyjaśniają

Już 61% Internautów korzysta ze smartfona przy zakupach online. Zapytani o największe zalety sklepów internetowych, odpowiadają: dostępność całą dobę, brak konieczności jechania do sklepu, nieograniczony czas wyboru. Taka wygoda podoba się każdemu, w tym seniorom!

Warto też zaznaczyć, że popularność e-commerce w Polsce stale rośnie. W 2017 r. zakupy online robiło zaledwie 54% internautów, podczas gdy w 2019 r. było to już 62%. Eksperci są pewni, że ta wartość będzie rosła. Zasługę w tym mają przede wszystkim marketplace’y. W Polsce główną rolę odgrywa Allegro. Istotnym graczem jest także azjatycki gigant – Aliexpress i to właśnie handel transgraniczny jest zjawiskiem, które dopiero się rozwija. W ciągu ostatnich dwunastu miesięcy aż 26% internautów kupowało w zagranicznych sklepach. Dwa lata wcześniej było to tylko 16% Internautów. Jeżeli wierzyć ekspertom – w ciągu najbliższych lat cross-border stanie się hitem.

post

KNF nałożył 10 milionów kary na Alior Bank

Komisja Nadzoru Finansowego nałożyła na Alior Bank 10 milionów kary za oferowanie klientom nieuczciwych ofert inwestycji. Kara mogła być znacznie wyższa.

Za co ukarano Alior Bank?

Komisja Nadzoru Finansowego dopatrzyła się naruszeń, między innymi przepisów ustawy o obrocie instrumentami finansowymi. Bank będzie musiał zapłacić 10 milionów złotych kary. W komunikacie KNF czytamy, że wskazane naruszenia były związane z obrotem certyfikatami inwestycyjnymi.

Ustalono, że miały miejsce przypadki nie zawierania przez Bank umów dotyczących przyjmowania i przekazywania oraz wykonywania zleceń nabycia lub zbycia instrumentów finansowych z osobami nabywającymi certyfikaty inwestycyjne funduszy w ramach obrotu wtórnego za pośrednictwem Biura Maklerskiego Banku.

Co więcej, stwierdzono, że Alior Bank świadczył usługi doradztwa inwestycyjnego na rzecz klientów, z którymi nie zawarł umów dotyczących tego rodzaju świadczeń. Pracownicy Banku w mailach udzielali klientom informacji i wskazówek dotyczących inwestycji.

Świadczenie tego typu usług bez odpowiedniej umowy jest naruszeniem interesu klienta. Zdaniem komisji dbanie o działanie w zgodzie z interesami klientów należy do fundamentalnych zasad postępowania firmy inwestycyjnej.

Kara mogła być wyższa – dlaczego ją złagodzono?

Komisja mówi jasno – kara mogła być znacznie wyższa. Na złagodzenie wpłynęły działania podjęte przez Alior Bank, które mają na celu usunięcie skutków naruszeń prawa.

Bank zawiera z poszkodowanymi osobami porozumienia, na podstawie których odkupuje niekorzystne certyfikaty inwestycyjne. KNF uznało, że te działania są pożądane z punktu widzenia ochrony interesu klientów. Z tego powodu wymierzyło niższą karę.

post

Na co zwrócić uwagę przy wyborze brokera?

Każdy trader staje przed trudnym zadaniem, jakim jest wybór brokera. Usługi powinny być dostosowane do Twojego stylu gry, posiadanego kapitału oraz możliwości. Podjęcie decyzji może być prawdziwym wyzwaniem. Niestety nie ma ma rozwiązania idealnego dla wszystkich.

pieniądze

Istnieją za to brokerzy, którzy posiadają atrakcyjną ofertę dla większości traderów. Jednym z takich dostawców jest Fortissio. W poniższej analizie przedstawiamy, dlaczego warto zainteresować się właśnie tym brokerem. 

Produkty finansowe

Jeśli rozważasz wybór brokera zastanów się, jakie produkty finansowe będą dla Ciebie najlepsze. Większość inwestorów wybiera tradycyjne waluty. Niektóre osoby decydują się jednak na mniej popularne rozwiązania. Fortissio odpowiada na potrzeby obu grup. Oprócz rynku walutowego uzyskasz dostęp do towarów, indeksów oraz akcji.

Waluty

Fortissio udostępnia użytkownikom najpopularniejsze waluty, takie jak euro, dolar amerykański, jen, czy frank szwajcarski. Najważniejsze światowe waluty są dostępne dzięki kontraktom CFD. 

Akcje

Nie musisz decydować się na zakup instrumentów, aby na nich zarobić. Fortissio daje dostęp do akcji największych światowych firm za pośrednictwem kontraktów CFD. Możemy wymienić tutaj m. in. Apple, Microsoft, Amazon, eBay, Google i innych. 

Indeksy

Indeksy odpowiadają wartościom określonych sektorów rynku. Nie mamy tu do czynienia z rzeczywistymi produktami, dlatego zamiast handlu bezpośredniego należy wykorzystać instrumenty pochodne. 

Surowce

Surowce to ciekawa alternatywa dla walut. Zalecamy skorzystać z tej możliwości, jeśli na innych rynkach panuje niestabilność. Traderzy zazwyczaj inwestują w kawę, bawełnę oraz cukier. Wśród surowców energetycznych królują ropa naftowa oraz gaz ziemny. 

Kontrakty CFD

Fortissio daje dostęp do handlu za pośrednictwem CFD. Jednocześnie broker zaznacza, że nie jest to opcja dla początkujących traderów. Kontrakty różnicowe dają szansę na wysoki zysk, ale wymagają podejmowania dość dużego ryzyka. Ten typ handlu jest dla osób, które posiadają dużą wiedzę oraz doświadczenie w inwestowaniu. Polecamy również zapoznanie się z kilkoma zaleceniami, które broker zamieszcza na swojej stronie:

 • szczegółowo zapoznaj się z funkcjonowaniem platformy oraz przetestuj ją w praktyce zanim rozpoczniesz handel CFD,
 • bądź świadomy ryzyka, na które się decydujesz,
 • zanim rozpoczniesz handel CFD postaraj się zdobyć jak najwięcej wiedzy na ten temat,
 • upewnij się, że jesteś w stanie zapewnić depozyt zabezpieczający w przypadku poniesienia strat,
 • inwestuj tylko takie fundusze, które możesz utracić bez zagrożenia dla swojej sytuacji finansowej,
 • w pierwszej kolejności skup się na zarządzaniu obecnymi transakcjami.

Bezpieczeństwo

Jedyną rozsądną opcją na rynku Forex jest wybór regulowanego brokera. Fortissio jest grecką spółką nadzorowaną przez właściwe urzędy Unii Europejskiej. Klienci firmy mogą być spokojni o kwestie przestrzegania prawa oraz ochronę swoich interesów. Fortissio przechowuje fundusze swoich użytkowników na osobnych rachunkach. Dzięki temu nigdy nie zostają użyte do nieuzasadnionych transakcji wewnątrz firmy. Oprócz tego broker zapewnia fundusz rekompensacyjny. To oznacza, że inwestorzy mogą liczyć na odszkodowanie w przypadku niewypłacalności firmy. 

Platforma

Załącznik:
fortissio-polska mobilne.png

Jedną z najważniejszych kwestii przy wyborze brokera jest rodzaj proponowanej platformy. Inwestorzy korzystają z niej codziennie, a ich interesy są uzależnione od funkcjonalności oprogramowania. W przypadku Fortissio dostajemy dostęp do platformy Tick Tech. Odpowiada ona potrzeby większości inwestorów. 

Postanowiliśmy zrobić krótkie podsumowanie zalet Tick Tech w jednym miejscu:

 • Wbudowana Akademia Handlu

Na każdym etapie inwestowania warto poszerzać swoją wiedzę i rozwijać umiejętności. Platforma Tick Tech to różne samouczki oraz szkolenia dopasowane do poziomu zaawansowania tradera. Inwestorzy zapoznają się z różnymi metodami zarządzania ryzykiem oraz strategiami handlowymi.

 • Przydatne narzędzia

Użytkownik platformy Tick Tech codziennie otrzymuje bieżące wykresy, wiadomości finansowe oraz kalendarze ekonomiczne. Na tej podstawie łatwiej ocenić, w którą stronę zmierza rynek i jak zmienią się notowania. Dzięki temu użytkownicy mogą podjąć najkorzystniejsze decyzje handlowe.

 • Swobodny handel 

Okazja do przeprowadzenia korzystnych transakcji może natrafić się w najmniej spodziewanych momentach. Dobre platformy umożliwiają handel w dowolnym miejscu przy użyciu różnych urządzeń. Oprogramowanie Fortissio jest dostępne poprzez różne przeglądarki internetowe, komputer oraz urządzenia mobilne. 

Nie trzeba pobierać aplikacji na swoje urządzenia lub przechodzić przez długotrwałe aktualizacje. Oprócz tego możesz swobodnie przełączać swój profil pomiędzy różnymi sprzętami. Najwyższa klasa technologii oraz opracowanie graficzne pozwalają na odczytywanie szczegółowych danych, dostęp do wykresów oraz narzędzi. Wersja mobilna umożliwia szybką obsługę i podgląd rynku, dzięki czemu nic Cię nie ominie. 

 • Dodatkowe udogodnienia

Fortissio stworzył platformę dla początkujących i doświadczonych użytkowników. Firma zapewnia rozwiązanie, które świetnie wpisuje się w zapotrzebowanie handlowców. My zwróciliśmy uwagę przede wszystkich na wsparcie dla użytkowników, które udostępniono z poziomu platformy. Dużą zaletą są transakcje jednego kliknięcia oraz dostęp do dźwigni na poziomie sięgającym 1:200. Warto zaznaczyć, że platforma jest dostępna w 6 językach, w tym polskim. 

Konta dla użytkowników

Jeśli chcesz utworzyć konto na platformie danego brokera, przeanalizuj jakie korzyści oferują dostępne opcje. Fortissio zapewnia 6 kont detalicznych. Pierwsze z nich jest dostępne po wpłacie depozytu o wysokości 200 USD. Właściciele konta Basic mogą liczyć na darmowe szkolenia, webinary, osobistego managera konta, Trading Insider oraz wiadomości POP UP. Kolejne konta to:

 • Discovery – dodatkowo zapewnia 5% zniżki,
 • Silver – daje dostęp do Trading Central na 1 miesiąc oraz 10% zniżki,
 • Gold – posiadacze mogą liczyć na Trading Central przez 2 miesiące oraz 15% zniżki,
 • Diamond – oferta obejmuje Osobistego Agenta zajmującego się obsługą klienta, Trading Central przez 3 miesiące i 20% zniżki,
 • VIP – daje 25% zniżki oraz Trading Central na 4 miesiące.

Załącznik:
fortissio-pl.png

Dostęp do poszczególnych poziomów zależy od wysokości posiadanego rachunku. Wszyscy nowi użytkownicy otrzymują również 10 chronionych transakcji. Dzięki temu możesz sprawdzić na jakim poziomie są Twoje umiejętności oraz jak funkcjonuje platforma w praktyce. 

Dodatkowe narzędzia handlowe

Posiadacze konta Fortissio otrzymują codzienne wiadomości SMS, które sugerują możliwe zmiany cen. Dzięki temu każdy użytkownik może szybko zareagować i ulepszyć swoją strategię inwestycyjną. 

Wiadomości oraz wykresy to jednak nie jedyne narzędzia, na podstawie których inwestorzy dokonują decyzji handlowych. Wszyscy klienci Fortissio mają wgląd to usługi Trading Insider. Ta funkcja przedstawia trendy wśród aktywnych inwestorów. Znajdziemy tam dane, wykresy oraz linki przesłane od osób trzecich. Niestety te informacje nie podlegają rzetelnej weryfikacji, dlatego każdy trader musi wykonać analizę tych materiałów na własną rękę. 

Dokładniejsze dane zapewnia usługa Trading Central. Tutaj dedykowany zespół specjalistów szczegółowo analizuje dane i przeprowadza badania. Na tej podstawie powstają dokładne zestawienia i strategie, które stanowią nieocenioną pomoc dla inwestorów. Badania finansowe są oparte na sprawdzonej metodologii i zupełnie niezależne. W przypadku Fortissio dostęp do Trading Central otrzymują posiadacze rachunków o wartości od 5000 USD. 

System depozytów oraz wypłat

Inwestorzy, którzy mieli już styczność z usługami różnych brokerów wiedzą, że wpłaty oraz wypłaty z konto użytkownika nie zawsze przebiegają sprawnie. Oczekiwanie na przelew środków nie powinno stanowić problemu dla inwestorów. Jeśli chcemy tego uniknąć warto wybrać Fortissio. Broker zadbał o maksymalne usprawnienie tych procesów. Dokonując depozytu możesz wybrać różne opcje płatności, a zlecenia wypłaty są przetwarzane już pierwszego dnia roboczego.

Wsparcie klienta

Podczas inwestowania ważna jest szybka pomoc brokera. Fortissio zatrudnia wyłącznie wykwalifikowanych doradców, którzy udzielają sprawnej i profesjonalnej pomocy inwestorom. Personel wsparcia technicznego służy inwestorom przez całą dobę przez 6 dni w tygodniu. Obsługa Klienta funkcjonuje we wszystkie dni robocze w godzinach 8:00 – 20:00. Ponadto Fortissio oferuje różne sposoby kontaktu.

Opinie o brokerze

Inwestorzy, którzy chcą wybrać najlepszego brokera z reguły poszukują jak najwięcej danych oraz recenzji o firmie. Informacje o Fortissio, na które natrafimy w internecie wskazują na jego ciekawą ofertę. Większość dotychczasowych opinii jest pozytywnych, co dodatkowo utwierdza w przekonaniu, że jest to firma godna zaufania. 

Odradzamy sugerowanie się negatywnymi recenzjami. Nasza analiza pokazuje, że mogą być one działaniem nieuczciwej konkurencji oraz osób podejmujących nieodpowiedzialnie decyzje handlowe. 

post

Kredyty dla młodych

Kredyty dla młodych – młodzi ludzie są właśnie na starcie drogi zawodowej, natomiast ta wprost oddziałuje na sytuację gospodarczą. Weryfikacja zdolności kredytowej może jednakże zostać zmieniona, dzięki czemu kredyt dla młodych jest dostępny. Teraz taki kredyt jest bardzo popularny w Polsce, a szczegóły na jego temat, możemy znaleźć na stronie internetowej https://www.bancovo.pl/landing/kredyt-dla-mlodych-osob/

Wielkość przychodów młodych osób

Na samym starcie należałoby spróbować odpowiedzieć na wydawać aby się mogło, kluczowe pytanie – skąd biorą się kłopoty z udzielaniem kredytów młodym osobom? Z pewnością nie bez znaczenia jest to, iż zwykle na starcie kariery profesjonalnej, dochody są relatywnie małe. Zarabiając comiesięcznie w granicach 2000 złotych na rękę można właściwie zapomnieć o kredycie hipotecznym. Przy takich zarobkach, sukcesem będzie gdy uda się odnaleźć bank, jaki przyzna kredyt w granicach 150 tysięcy złotych – natomiast za tyle niestety, w większym mieście nie da się teraz zakupić chociażby kawalerki.

polski złoty

Jak podnieść szanse na kredyty dla młodych?

Ważnym elementem będzie ogromne zwiększenie zdolności kredytowej. Możesz to uzyskać przez otrzymanie kredytu w większym gronie – jeśli zostaną zapisane osoby trzecie, takie jak rodzice, rodzeństwo bądź dziadkowie, wtedy kredyt dla młodych osób zostanie przyznany w większej kwocie.

Kredyty poprzez internet dla młodych

Wiesz już, co jest najdoskonalszym wyjściem dla młodych osób, które właśnie zaczynają pracę. Co jednakże w chwili, kiedy już/jeszcze nie studiujesz, natomiast potrzebujesz dodatkowej gotówki? Gdy Twoje przychody są właściwie duże, nie musisz się niepokoić o własną zdolność kredytową oraz możesz wziąć pod uwagę kredyt gotówkowy. Ogromną wygodą dla przyszłych kredytobiorców są kredyty poprzez internet, z jakich możesz skorzystać w chwili, kiedy dostajesz przelewy wynagrodzenia na konto. W ofercie spółek pożyczkowych dostępne są kredyty chwilówki oraz kredyty bez BIK, jakie mogą przyciągać młodych ludzi prędkością oraz brakiem niepotrzebnych procedur. Jednakże musisz pamiętać o tymże, iż każde opóźnienie w zapłacie takiego zadłużenia może być niezwykle drogie.

Wielkość, jakość oraz częstość przychodów

Składając w banku wniosek o kredyt hipoteczny należy przygotować się na dokładną weryfikację sytuacji finansowo-ekonomicznej. Ta określana jest zwłaszcza poprzez wielkość oraz częstość uzyskiwanych poprzez wnioskodawców przychodów. W ogromnym ułatwieniu idzie o to, żeby wpływające co miesiąc na konto środki w pełni obejmowały koszty połączone z utrzymaniem gospodarstwa domowego, ratę ewentualnego kredytu i pozwoliły na obsługę poprzednich zobowiązań. Nie bez znaczenia jest także jakość uzyskiwanych przychodów, natomiast ta pochodzi z formy zatrudnienia kredytobiorców. Naturalnie dla większości banków szczególnie korzystną formą zatrudnienia jest umowa o pracę zawarta na czas nieokreślony. Zapewnia to większą stabilizację zatrudnienia oraz zmniejsza zagrożenie straty przychodów poprzez osobę spłacającą zadłużenie. Niewątpliwie osoby zatrudnione w oparciu o umowy cywilnoprawne nie są z góry skazane na przegraną. 

post

Kupujesz samochód? Sprawdź leasing!

Mówi się, że pieniądze szczęścia nie dają, ale ich rozsądne wydawanie już tej radości może sprawić bardzo wiele. Nie jest to jednak łatwe zadanie, szczególnie gdy chodzi o zakup nowego samochodu. Przy tym wydawać by się mogło nietrudnym wyborze, trzeba odpowiedzieć sobie na wiele pytań, aby wysokim komfortem jazdy cieszyć się przez lata. Pierwszym krokiem, który wpłynie na wszystkie kolejne, jest decyzja o formie zakupu, a tu do wyboru mamy m.in. coraz popularniejszy w Polsce leasing. Read More

post

Naprawa czy regeneracja siłowników hydraulicznych. Podpowiadamy

Układy hydrauliczne znajdują zastosowanie w wielu maszynach pracujących w naszym otoczeniu. Są szczególnie ważne dla niemal wszystkich gałęzi przemysłu. Dzięki nim można zachować wysoką efektywność i bezpieczeństwo. Kluczową rolę dla ich pracy odgrywają siłowniki hydrauliczne. Występują w wielu miejscach i choć zasada ich pracy nie zmienia się od lat, niezwykle ważne jest uniknięcie ich usterek. Read More

post

Polisa na życie – czy warto?

Wielu Polaków wciąż traktuje inwestycję w polisę na życie jako zbędny luksus, zaś agenci firm ubezpieczeniowych są często postrzegani jako naciągacze, którym zależy jedynie na tym, by wyciągnąć pieniądze od każdego. Cóż, na rynku na pewno pojawiło się wiele nieznanych wcześniej firm, które często naprawdę nachalnie namawiają potencjalnych klientów do skorzystania z ich usług. Read More