8 korzyści z monitorowania floty w twojej firmie

25/07/2016 Kategorie: Aktualności, Biznes, Finanse osobiste, Konta oszczędnościowe, Polska
Autor: redaktor naczelny
Czytanie tego artykułu zajmie Ci 5 min

Monitoring firmowej floty pojazdów to jedno z tych „sprytnych” rozwiązań, do którego bardzo szybko się przyzwyczajamy, a w przyszłości już nie potrafimy się bez niego obyć. Kontrola polega na wykorzystaniu nowoczesnych systemów lokalizujących do zbierania danych telematycznych, dotyczących poszczególnych jednostek floty.

Niektórzy nazywają to inwigilacją, inni przesadyzmem oraz brakiem zaufania lecz prawda jest taka, że zazwyczaj są to głosy kierowców, którzy prócz wykonywania służbowych zadań w godzinach pracy mają jeszcze coś innego na sumieniu. Monitoring to doskonałe narzędzie, niosące ze sobą szereg korzyści – poniżej znajdziesz 8 tych najistotniejszych.

Jeśli jako właściciel floty składającej się z dowolnej liczby pojazdów lub fleet manager odpowiedzialny za jej efektywność, zastanawiałeś się kiedykolwiek nad słusznością montażu lokalizatorów GPS w autach – nie myśl, tylko działaj.

Monitoring flot to także wsparcie zarządcze

Kontrola GPS, mimo wieloletniej obecności na rynku, cechuje się niezliczoną ilością wprowadzanych innowacji. Obecnie wielu liderów branży usług telematycznych oferuje nie tylko możliwość lokalizowania samochodów, ale także dodaje do tego niezwykle rozbudowany system zarządzania flotą, począwszy od planowania tras, przez generowanie raportów, aż po tworzenie różnego rodzaju analiz, również analizy stylu jazdy kierowcy. Warto pamiętać też o dodatkowym zastosowaniu tego typu platform lokalizacyjnych. Stanowią one bowiem nie tylko wsparcie zarządcze dla posiadaczy zespołów formowych aut, ale także dla wszystkich przedsiębiorców dysponujących zasobami mobilnymi – np. maszynami i pracownikami, wykonującymi swe zadania w terenie.

Jeśli te argumenty wciąż Cię nie przekonują, przejdźmy do ośmiu korzyści z monitorowania pojazdów flotowych.

1. Zdobycie wiedzy na temat zatrudnianych pracowników – nawet nie wiesz, jak bardzo możesz mylić się co do zatrudnianych przez siebie osób. Pamiętaj, że to, co wydaje się pewne na pierwszy rzut oka, może zupełnie nie pokrywać się z rzeczywistością. Instalując lokalizator GPS, odpowiedzialny nie tylko za pozycjonowanie pojazdów, ale także za kontrolowanie jakości działań pracowników, otrzymasz zarówno bezpośrednią informację o wykonanej przez nich pracy oraz zwiększysz jej efektywność, jak i pozbędziesz się pracowników, działających na niekorzyść firmy.

2. Wyeliminowanie problemów typowych dla flot – nieuzasadnione przebiegi, niewłaściwa eksploatacja auta, a także jego wykorzystywanie do celów prywatnych to tylko niektóre z codziennych problemów właścicieli zespołów służbowych pojazdów. Monitoring aut również w tym przypadku okaże się pomocny, gdyż posłuży zarówno jako „straszak” lub mniej okrutnie, jako motywator do wykonywania rzetelnej pracy, jak i źródło informacji o punkcie, w którym owe problemy się rodzą, co z kolei umożliwi skuteczne uporanie się z nimi.

3. Planowanie tras oraz zarządzanie pracownikami – puste przejazdy już nie będą Cię dotyczyć, a dzięki opcji układania tras wykorzystasz także czas pracy kierowcy do maksimum.

4. Zarządzanie sprzętem – dzięki analizie stylu jazdy, a także szczegółowym danym o sposobie eksploatacji samochodu, dotyczącym również włączania i wyłączania silnika, unikniesz nadużyć oraz zmniejszysz częstotliwość serwisowania pojazdów.

5. Oszczędność czasu – większość platform lokalizacyjnych można obsługiwać poprzez aplikacje mobilne w dowolnym czasie i z każdego miejsca, co stanowi szczególnie wygodne i funkcjonalne rozwiązanie dla managerów wielu flot.

6. Oszczędność pieniędzy – systematyczne eliminowanie problemów związanych z niewłaściwą eksploatacją aut, a także z jakością pracy kierowców, finalnie umożliwia lepszą kontrolę kosztów, a co za tym idzie uzyskanie oszczędności.

7. Automatyzacja pracy – zapewniana przez zintegrowany i rozbudowany system zarządzania flotą pojazdów, który umożliwia również zlecanie nowych zadań w trybie online.

8. Wsparcie w zarządzaniu flotą – szczegółowe raporty i tworzone przez program analizy to nieoceniona pomoc w prowadzeniu firmy.

Podsumowując, monitoring aut GPS to system, w który zdecydowanie powinien zaopatrzyć się każdy właściciel floty samochodów firmowych.

Źródło: Finder.pl – System Monitorowania Pojazdów

Oceń ten artykuł

8 korzyści z monitorowania floty w twojej firmie

Oceń
Ocena 0/5 na podstawie 0 ocen

Dodaj komentarz