Bankowość internetowa w Polsce hamuje. Opublikowano najnowsze badania

07/07/2013 Kategorie: Aktualności, Bankowość, Biznes, Polska, Rynek pracy
Autor: redaktor naczelny
Czytanie tego artykułu zajmie Ci 5 min

Liczba osób, które korzystają z bankowości elektronicznej stoi w miejscu. Weszliśmy w stagnację sektora i na razie nic nie zapowiada nagłych zmian, ponieważ w tej kwestii branża usług finansowych wydaje się nasycona.

karta kredytowaOstatni raport opracowany przez NetB@ank wskazuje, że w pierwszym kwartale tego liczba Polaków, która miała podpisaną umowę z bankiem na prowadzenie rachunku zmalała o nieco ponad 1,3 % w porównaniu z końcem ubiegłego roku – w tej chwili osobiste konto posiada około 2,5 mln osób. Warto jednak zaznaczyć, że jeśli chodzi o liczbę aktywnych klientów (ci, którzy wykonali przynajmniej 1 logowanie do swojego konta w miesiącu) wzrosła do niecałych 11,5 mln.

To może wskazywać, że Polacy prawdopodobnie zamykaną rachunki bankowe, z których przestali korzystać.

Osłabienie sektora bankowości elektronicznej

Poza tym, ze statystyk wynika, że liczba umów zawieranych między bankami, a przedsiębiorstwami wyraźnie spadła; łącznie o prawie 2,5 % w stosunku do ostatniego kwartału ubiegłego roku. W skutek tego zmalała o 1,7 % liczba aktywnych przedsiębiorców. Wobec tego, analitycy podkreślają, że kryzys nie ominął także branży bankowości internetowej.

Polacy coraz częściej rezygnują też z kart kredytowych w miejsce tańszych w obsłudze kart debetowych.

Oceń ten artykuł

Bankowość internetowa w Polsce hamuje. Opublikowano najnowsze badania

Oceń
Ocena 0/5 na podstawie ocen

Dodaj komentarz