Bogacze wolą kupić penthouse niż rezydencję. Luksusowy kupiec przychodzi szybciej i stać go na więcej

28/09/2020 Kategorie: Aktualności, Nieruchomości, Nieruchomości komercyjne, Sprzedaż nieruchomości, Świat, Wynajem nieruchomości, Zakup nieruchomości
Autor: redaktor naczelny
Czytanie tego artykułu zajmie Ci 5 min

Na rynku luksusowych nieruchomości można zaobserwować rosnący trend. Okazuje się, że ceny apartamentów nie tylko idą w górę, ale sięgają też milionów złotych. Nowe luksusowe mieszkania kupują głównie biznesmeni, ale ofert na rynku nie brakuje.

W sprzedaży głównie penthouse’y

Jak zauważa specjalista z Wrocławskiej Giełdy Nieruchomości (WGN) dziś deweloperzy stawiają na budowanie mieszkań z segmentu popularnego, dlatego też nie się co dziwić, że podaż takich lokali nie rośnie. Natomiast jak zauważa Pani Karolina ceny penthouse’ów nie spadają tak mocno jak mieszkania z niższej półki. Oferta na mieszkania luksusowa niewiele się zmienia od 2008 roku. W ofercie firmy WGN znaleźć można 99-metrowy, trzypokojowy penthouse w apartamentowcu wybudowanym na wrocławskim Starym Mieście w 2009 roku. Ten luksusowy apartament został wyceniony na 1,3 miliona złotych. W tej samej lokalizacji znajduje się także do kupienia pięciopokojowy, prawie 162 metrowe mieszkanie, którego cena przekracza 1,5 miliona złotych.

Ekskluzywne apartament w śródmieściu

Największą ofertę tego typu mieszkań znaleźć można w Warszawie, gdzie ceny są najbardziej zróżnicowane. Najczęściej penthouse’y wybierają oraz osoby zatrudnione na wysokich stanowiskach kierowniczych. Jednak oferta luksusowych apartamentów skierowana jest także do zagranicznych przedsiębiorstw, którzy zapewniają swoim pracownikom zakwaterowanie w mieszkaniach o najwyższym standardzie. Tak duże zainteresowanie takimi nieruchomościami wynika z faktu, że wielu klientów, mających znacznie większe od przeciętnych możliwości finansowe, chce podkreślić swój status społeczny.

Fotografia zgodnie z obowiązującą licencją CC by Ian Burt

Oceń ten artykuł

Bogacze wolą kupić penthouse niż rezydencję. Luksusowy kupiec przychodzi szybciej i stać go na więcej

Oceń
Ocena 5/5 na podstawie 3 ocen
  1. Sławek pisze:

    A ja tam wynajmuję swoje 30 metrów 😀 Nie ma co myśleć o penthousie. Ale może kiedyś?

Dodaj komentarz