Boryszew przejmuje producenta palet i opakowań do zastosowań logistycznych. TPC sprzedane

20/06/2014 Kategorie: Aktualności, Biznes, Fundusze, Giełda, Gospodarka, Polska
Autor: redaktor naczelny
Czytanie tego artykułu zajmie Ci 5 min

Tensho Poland Corporation sprzedało pakiet większościowy spółce Boryszew o wartości niespełna 7 milionów złotych. W oficjalnym komunikacie podanym przez nowego udziałowca czytamy, że w połowie czerwca, UOKiK zaakceptował ostatecznie przejęcie TPC.

Boryszew

UOKiK zaakceptował wniosek Boryszewa

Pierwsze informacje na temat potencjalnego przejęcia TPC przez Boryszew pojawiły się już na przełomie I i II kw. 2014r. W końcu kwietnia, do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów spłynął wniosek o planowanym, przejęciu kontroli nad Tensho Poland Corporation. Formalnie, jak podaje serwis Onet Giełda w raporcie z 29 kwietnia, spółka Boryszew przez nieco ponad 1,5 miesiąca czekało na decyzję UOKiK.

10 czerwca, UOKiK zaakceptował wniosek złożony przez Boryszew.

Boryszew w umowie kupna zobowiązał się, że przejmie zobowiązania TPC, które dziś szacuje się na ok. 9 milionów euro (komunikat dostępny na: Boryszew.com.pl).

Z informacji podanych przez prezesa grupy kapitałowej Boryszew – Piotra Szeliga wynika, że przejęcie tak dużego podmiotu, umocni pozycję spółki w segmencie motoryzacyjnym i pozwoli na pozyskanie nowych partnerów biznesowych także na nowych rynkach.

Eksperci przekonują, że konsolidacja pozwoli spółce Boryszew na rozszerzenie zasięgu dystrybucyjnego produktów, wnosi nowoczesne rozwiązania technologiczne, a także potencjalnie daje szansę na rozszerzenie działalności m.in. na rynku Ameryki Środkowej.

Tensho Poland Corporation było liderem w swojej kategorii

Przypomnijmy, że TPC specjalizuje się w produkcji produktów z tworzyw sztucznych (jest jednym z czołowych przedstawicieli na rynku, odpowiadających za palety plastikowe, pojemniki i skrzynki do szeroko rozumianych zastosowań w logistyce i spedycji). Zakład jaki wchodzi w zakres działalności TPC zlokalizowany jest w Pomorskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej w Łysomicach i łącznie z zabudową uzupełniającą, firma gospodaruje powierzchnią niespełna 14 tys. m2 na, położoną na 6-hektarowej działce.

W latach 2011-2014 poziom zatrudnienia w spółce utrzymywał się na poziomie około dwustu specjalistów, a firma wykazywała obrót na poziomie ok. 60 milionów złotych w ujęciu rocznym.

Oceń ten artykuł

Boryszew przejmuje producenta palet i opakowań do zastosowań logistycznych. TPC sprzedane

Oceń
Ocena 0/5 na podstawie ocen

Dodaj komentarz