Były prezydent pracuje dla jednego z ministrów Janukowycza

19/05/2014 Kategorie: Aktualności, Polska, Rynek pracy, Trendy
Autor: redaktor naczelny
Czytanie tego artykułu zajmie Ci 5 min

Z informacji podanych przez branżowe media wynika, że były prezydent Polski – Aleksander Kwaśniewski jest zatrudniony przez przedsiębiorstwo, które należy do Janukowycza. Premier rządu Tusk ocenił, że to niezręczna sytuacja.

Kwaśniewski

Kwaśniewski współpracuje ze spółką Burisma Holding

Kwaśniewski jest doradcą w ukraińskiej spółce Burisma Holding, którą zarządza jeden z byłych ministrów w rządzie Janukowycza. Podczas ostatniej konferencji prasowej, Tusk skomentował ten fakt: „kiepsko to wygląda”.’

Premier Polski wskazał, że sytuacji w jakiej znalazł się były prezydent Polski jest niezręczna, ponieważ jeszcze kilka miesięcy temu, Kwaśniewski był przedstawicielem Parlamentu Europejskiego na Ukrainie i dziś jego spojrzenie na aktualną sytuację na Wschodzie może nie zostać jednoznacznie ocenione przez opinię publiczną.

Wiadomo już, że były prezydent pracuje w spółce Burisma Holding, która jest liderem gazowym w Ukrainie, którą zarządza Złoczewski – były minister w rządzie Janukowycza – odsuniętego prezydenta.

W odpowiedzi na zarzuty pojawiające się w mediach, Kwaśniewski ocenił, że nie ma nic przeciwko dzieleniu się wiedzą z Burisma Holding, w której jest doradcą strategicznym.

Oceń ten artykuł

Były prezydent pracuje dla jednego z ministrów Janukowycza

Oceń
Ocena 0/5 na podstawie ocen
  1. gość pisze:

    W zasadzie to ja też nie widzę nic specjalnie złego w tym, że Kwaśniewski podłączył się do jakiejś spółki, za którą odpowiada były ukraiński minister – to jeszcze nie obciąża naszego byłego prezydenta, ani nie jest dowodem, że robił tam jakieś przekręty. Moim zdaniem ktoś to powinien tylko dla bezpieczeństwa sprawdzić, ale generalnie nie jestem przeciwny.

Dodaj komentarz