Co można zastawić przy braniu pożyczki?

23/03/2016 Kategorie: Aktualności, Finanse osobiste, Nieruchomości, Nieruchomości komercyjne
Autor: redaktor naczelny
Czytanie tego artykułu zajmie Ci 5 min

Niekiedy może się tak przytrafić, że potrzebujemy bardzo szybko gotówki, a w portfelu pustka. Co wówczas zrobić? Pożyczka od rodziny, znajomych – zawsze wiąże się to z pewnym zobowiązaniem, i nie mam tutaj na myśli jedynie zobowiązania finansowego.

Prostszym i w wielu przypadkach dostępniejszym rozwiązaniem wydaje się pożyczka bankowa bądź pozabankowa.

Master Card

Fotografia: materiały własne

Kiedy otrzymamy pożyczkę?

Przede wszystkim, powinniśmy sprawdzić, czy otrzymamy pożyczkę bankową lub parabankową. Jeżeli posiadamy pozytywną historię kredytową, nie mamy dodatkowych pożyczek obecnie w trakcie spłacania – wówczas zarówno kredyt w banku jak i w parabankach będzie dla nas dostępny. Jeśli jednak nasza historia kredytowa nie jest już tak przejrzysta, albo posiadamy inne spłacane kredyty, wówczas raczej powinniśmy się zwrócić w kierunku parabanków bądź innych instytucji finansowych udzielających pożyczek gotówkowych. Warto wówczas sprawdzić ofertę kredytową na stronie: GetBucks.com.

Jaka pożyczka dla nas najlepsza

Pożyczki możemy podzielić na kilka kategorii, jak i kilka elementów kategoryzujących. Przede wszystkim wyróżniamy oczywiście kredyty gotówkowe, hipoteczne, konsumpcyjne i tym podobne. Według innego wariantu kategoryzującego, możemy wyróżnić pożyczki bankowe, parabankowe, pożyczki pod zastaw bądź lombardowe. Najczęściej wybierane są pożyczki bankowe i pozabankowe, niekiedy są one połączone z pożyczkami pod zastaw. Działa to na tej zasadzie, że biorąc kredyt gotówkowy na określoną kwotę, jeżeli nasza historia kredytowa jest niewystarczająca bądź jesteśmy niewiarygodni pod względem zarobków, wówczas możemy ustalić zastaw na rzecz zaciąganej pożyczki. Ów zastaw może to być na przykład nasz samochód, kawałek gruntu, wszelkie ruchomości przedstawiające większą wartość.

Raczej nie stosuje się tutaj zastawu w formie mieszkania bądź innych nieruchomości – są to zastawy najczęściej stosowane przy kredytach hipotecznych bądź kredytach na wyższe kwoty pod zastaw domu lub mieszkania. Jeżeli będzie z naszej strony problem ze spłatą kredytu, wówczas możemy stracić prawo własności do zastawionego produktu, a wierzyciel kredytu będzie miał prawo go zlicytować na pokrycie kosztów jak i naszego zobowiązania. Niewątpliwie jaki by to kredyt nie był, gotówkowy, bankowy, czy pod zastaw, najistotniejsze jest zawsze to, aby czytać dokładnie warunki umowy.

Wówczas nie wpadniemy w sidła problemów finansowych i poradzimy sobie ze spłatą zobowiązania.

Oceń ten artykuł

Co można zastawić przy braniu pożyczki?

Oceń
Ocena 0/5 na podstawie ocen

Dodaj komentarz