Co na prezent dla szefa?

30/05/2022 Kategorie: Biznes
Autor: redaktor naczelny
Czytanie tego artykułu zajmie Ci 5 min

Twój szef odchodzi na emeryturę lub ma urodziny i chcesz mu sprawić biznesowy prezent? Przede wszystkim musisz pamiętać, że tego typu prezenty muszą być dobrze przemyślane oraz dopasowane do osoby obdarowywanej. Nie jest to łatwe, a w świecie biznesu liczą się wyłącznie praktycznie propozycje. Mamy kilka rozwiązań, które mogą Cię zainteresować – sprawdź, czy znajdziesz coś dla swojego przełożonego.

Jaka whisky na prezent?

Jeśli Twój szef jest koneserem wytrawnych trunków, którymi należy się powoli delektować – to wysokiej jakości whisky jest najlepszym pomysłem. Dzięki stworzeniu wspólnego budżetu będziecie w stanie zebrać kwotę wystarczającą na zakup kilkuletniego trunku o wyjątkowych nutach i ciekawym finiszu. Przy wyborze zdecydowanie lepiej postawić na neutralny smak, który nawet, jeśli nie trafi w gusta szefa, to nie będzie miał oporów, aby wypić szklankę w weekendowy wieczór.

Dobrze wiemy, że nie każdy musi się znać na sposobach spożywania whisky i walorach, jakie ten alkohol posiada, dlatego warto zaznaczyć, że w internecie jest wiele profesjonalnych twórców internetowych. Recenzują i opisują różne alkohole, dzięki czemu łatwiej jest utrafić w gusta obdarowywanego. Jeżeli chcecie zrobić idealny prezent, który będzie się opłacał cenowo – warto przejrzeć blog o piciu whisky.

Wielbiciele najróżniejszych alkoholi bardzo często mają w domu cały barek, który potrafi być wypełniony po brzegi najróżniejszymi podarkami. Wówczas najrozsądniejszą z opcji stanowi zakup akcesoriów wspomagających smakowanie i przechowywanie whisky. Przykładem może być szkło ułatwiające konsumpcję ulubionego trunku. Specjalnie dobrana szklanka lub wysokiej jakości kieliszek do whisky uprzyjemni cały rytuał i sprawi, że szef będzie ciepło wspominał swoją karierę w firmie.

Czym wypełnić kosz prezentowy?

Nie każdy musi lubić alkohol, dlatego warto w takich sytuacjach stworzyć kosz prezentowy, który będzie zawierał małe, a jednak przydatne upominki. W zależności od tego, czy szef zmienia pracę, czy odchodzi na emeryturę – zmienia się po prostu zawartość. Sporządźcie wspólnie listę tego, co się przyda i będzie używane na co dzień przez obdarowanego. Wspólnymi wysiłkami dojdziecie do tego w co dobrze wyposażyć odchodzącego przełożonego!

Nie zawsze kosze pełne słodyczy lub jedzenia to najlepszy wybór. Nie tylko mogą być one nietrafione, bo szef nie spożywa cukry, ale również mogą po prostu nie zostać zjedzone i się zepsuć. Należy unikać takich prezentów, ponieważ nie przynoszą żadnej wartości dodanej, ani przyjemności. Jeśli nie wiecie, co włożyć do takiego kosza, to możecie wtajemniczyć osobę, która blisko współpracowała z przełożonym i zna jego preferencje. W ten sposób wyjdziecie obronną ręką z sytuacji, a na dodatek sprawicie mu przyjemność.

W przypadku bardzo praktycznej osoby – darujcie sobie koszyk wiklinowy i poświęćcie uwagę oraz czas na znalezienie czegoś, co nie będzie zalegało w szafie lub w kącie mieszkania. Czasem małe kartoniki, które można wielokrotnie wykorzystać, są znacznie lepszym pomysłem niż inwestowanie w przedmiot, który zajmuje jedynie miejsce.

Oceń ten artykuł

Co na prezent dla szefa?

Oceń
Ocena 4/5 na podstawie 1 ocen

Dodaj komentarz