Coraz więcej światłowodów w polskich szkołach. Kolejna umowa MEN

17/03/2017 Kategorie: Aktualności, Polska
Autor: redaktor naczelny
Czytanie tego artykułu zajmie Ci 5 min

MEN realizuje swój pilotażowy program, w ramach którego polskie szkoły będą mogły korzystać z szybkiego internetu, bazującego na światłowodach. W sumie MEN ma na to do zagospodarowania 624 miliony złotych i w tej chwili na nową infrastrukturę czekają szkoły z woj. wielkopolskiego.

MEN podpisał dokumentację na woj. wielkopolskie

poziom

MEN

Fot. men.gov.pl

W ramach podpisanego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej porozumienia, w województwie wielkopolskim ok. 600 szkół zostanie podłączonych do nowoczesnej infrastruktury internetowej o przepustowości 100 Mb/s.

Na wywiązanie się z założeń informatyzacji polskiego szkolnictwa MEN ma do zagospodarowania ponad 0,6 miliarda złotych – łącznie, bo mowa o 124 milionach zł na podnoszenie kwalifikacji nauczycieli oraz 500 milionów z programu unijnego na budowę centrali i poprowadzenie światłowodów.

Czy wiesz, że? Partnerem cyklu edukacja w serwisie Finansowy Magazyn jest Edu Art

tablice edukacyjne eduart.eu

W Wielkopolskiem za budowę infrastruktury odpowiada INEA, która ma czas na wywiązanie się z umowy do 30 września 2018 r.

INEA jest jedną z największych niezależnych firm telekomunikacyjnych na terenie województwa wielkopolskiego. W ocenie Janusza Kosińskiego, zaopatrzenie placówek szkolnych w szybki dostęp do internetu to dla całej firmy kluczowa, strategiczna inwestycja.

Oceń ten artykuł

Coraz więcej światłowodów w polskich szkołach. Kolejna umowa MEN

Oceń
Ocena 0/5 na podstawie ocen

Dodaj komentarz