Czy dropshipping się opłaca?

11/01/2022 Kategorie: Biznes, Handel, Trendy
Autor: redaktor naczelny
Czytanie tego artykułu zajmie Ci 5 min

Z pewnością wiele osób zastanawia się, jak zacząć przygodę w sprzedaży internetowej. Jeśli masz dobry pomysł i jesteś dobrze zorganizowany, ale nie chcesz inwestować ogromnej sumy pieniędzy, to może właśnie dropshipping jest właśnie dla Ciebie. Jeśli chcesz się dowiedzieć więcej o zasadach jego działania, zapraszamy do lektury poniższego artykułu.

Dropshipping-od-czego-zaczac

Dropshipping co to znaczy?

Jest to nowoczesny model logistyczny, który z założenia przenosi na dostawcę wysyłkę produktów do klienta. Jest to niezwykle atrakcyjne rozwiązanie dla mniejszych firm, które nie muszą w ten sposób zamawiać dużej ilości produktów i zamrażać w ten sposób swój kapitał. Taka forma realizacji zamówienia idealnie nadaje się dla wszystkich tych, którzy dopiero chcą postawić pierwsze kroki w danym biznesie.

Z pewnością zastanawiałeś się jakie produkty najlepiej sprzedawać w internecie. Podejmując formę dropshippingu, masz szalenie dużą dowolność. Tak naprawdę powinieneś albo bazować na panujących trendach, licząc, że biznes się odpowiednio rozkręci, a trend na dany towar wciąż będzie aktualny, albo postarać wstrzelić się w niszę przewidując zachowania klientów na nadchodzący sezon. Jeśli jeszcze nie wiesz jakie produkty sprzedawać w internecie, powinieneś zapoznać się z tym artykułem, który z pewnością Cię zainspiruje.

Dropshipping-co-to-znaczy

Dropshipping od czego zacząć?

Jeśli postanowiłeś, że w ofercie Twojego sklepu znajdą się naprawdę duże produkty, to nawet jeśli jesteś właścicielem o ugruntowanej pozycji na rynku, z pewnością bardziej opłacalnym rozwiązaniem będzie wysyłka takich przedmiotów prosto od producenta. Wysokie koszty transportu oraz magazynowania tylko mogłyby w niekorzystny sposób wpłynąć na cenę oferowanych przez Ciebie produktów.

Niestety z dropshippingiem wiąże się także pewne ryzyko, którego nie jesteś w stanie wyeliminować jako sprzedający. Chodzi mianowicie o różnego opóźnienia w wysyłce względem tej gwarantowanej przez Twój sklep. Niestety często bywa tak z dostawcami, że nie są oni zorientowani tylko i wyłącznie na szybkiej wysyłce, ale także odpowiadają za szereg procesów produkcyjno-logistycznych, które nie zawsze idą po ich myśli. W ten sposób łańcuch sprawnej dostawy zostaje zachwiany, a nasza reputacja jako rzetelnego sprzedawcy nadszarpnięta. Niestety nie jest to model idealny, więc decydując się na niego, powinniśmy mieć świadomość pewnych niedomagań.

Dropshipping z Chin

Najczęściej w ostatnich czasach kojarzymy dropshipping z pośrednictwem w sprzedaży produktów z Aliexpressu, czy Alibaby. Nie ma się co dziwić, przecież to właśnie tam kwitnie produkcja większości produktów które mamy w naszym domu. Bogata oferta i przystępne ceny potrafią zachęcić niejedną osobę do skorzystania z ich oferty.

Niestety często jakość tych produktów okazuje się zaskakująco niska. Z pomocą przychodzą właśnie właściciele sklepów internetowych opartych o model dropshippingowy, którzy gwarantują swoją marką jakość oferowanych produktów. To właśnie ich zadaniem jest skomponowanie swojej oferty od chińskich dostawców, aby klienci byli zadowoleni z przeprowadzonych zakupów.

Dropshipping może być wybiórczy, gdzie będziemy oferować przedmioty tylko jednego typu, według naszych oczekiwań jakościowych, albo możemy na zasadzie umowy z takim serwisem jak Aliexpress oferować całe kategorie w nieznacznie zmodyfikowanej i poprawnie przetłumaczonej wersji.

Mamy nadzieję, że powyższy artykuł pomógł Ci zrozumieć zagadnienie dropshippingu, oraz zalety, które płyną z jego stosowania. Pomimo że nie jest to idealne rozwiązanie logistyczne, cieszy się ono nieustannie rosnącym zainteresowaniem.

Oceń ten artykuł

Czy dropshipping się opłaca?

Oceń
Ocena 0/5 na podstawie 0 ocen

Dodaj komentarz