Czy laserowa korekcja oczu jest droga?

21/12/2020 Kategorie: Domowe finanse, Finanse osobiste
Autor: redaktor naczelny
Czytanie tego artykułu zajmie Ci 5 min

Osoby noszące okulary lub soczewki kontaktowe często zastanawiają się nad wyborem najskuteczniejszej alternatywy poprawy jakości widzenia, jaką jest laserowa korekcja wzroku.

To świetne rozwiązanie, jednak dosyć kosztowne, jak na jednorazowy wydatek. Jak powszechnie wiadomo – okulary na basen a soczewki kontaktowe do nurkowania, kompletnie nie zdadzą egzaminu. Oprawki często bywają niewygodne, szkła parują i zawsze musisz je mieć przy siebie. Szkła kontaktowe, to co prawda prostsza sprawa, jednak musisz pamiętać o ich zmianie zdejmowaniu i odpowiedniej higienie.

Zarówno wyrobienie okularów, jak i spersonalizowanych soczewek kontaktowych wiąże się z regularnymi kosztami – wymiana szkieł i oprawek, kiedy Twoja wada refrakcji się pogłębi, zakup soczewek jednodniowych, bądź miesięcznych – w skali kilku lat możesz wydać trzy razy tyle, ile kosztuje sam zabieg laserowej korekcji wzroku. Dodatkowo na wszystkie te czynności zużywasz swój bezcenny czas.

Ile kosztuje laserowa korekcja wzroku?

Laserową korekcję wzroku wykonujesz tylko i wyłącznie raz w życiu. Jest ona na tyle skuteczna, że nie wymaga później już żadnych poprawek, a Ty cieszysz się ostrym widzeniem już na dobre. Ceny wahają się w przedziale od 2 do 5 tysięcy w zależności od wybranej metody korekcji laserowej. Każda ma indywidualne przeznaczenie i dobiera ja się względem wady wzroku, jaką posiadasz. Nie są to małe pieniądze, jednak wydane tylko raz! Zastanów się, ile oprawek już w swoim życiu zdążyłeś przerobić, i jak często zmieniałeś szkła korekcyjne w swoich okularach – zapewne zapłaciłeś wielokrotność zabieg prk o wartości 2 tysięcy złotych.

Laserowa korekcja wzroku jest bardzo mało inwazyjnym zabiegiem, jest całkowicie bezbolesna i trwa zaledwie 20 – 30 minut. Ta operacja laserowa jest całkowicie bezbolesna, wszystko za pomocą znieczulających kropli do oczu – dzięki, którym nie poczujesz zupełnie nic. Efekt na sam koniec jest piorunujący! Pomimo nie zbyt niskiej ceny, warto rozważyć opcję, jaka jest laserowa metoda poprawy widzenia – ta da Ci gwarancję ostrego obrazu przez kilkanaście następnych lat!

Po więcej porad wpadaj na blog lifestyle!

Oceń ten artykuł

Czy laserowa korekcja oczu jest droga?

Oceń
Ocena 0/5 na podstawie 0 ocen
  1. Mimi pisze:

    To zalezy jaka to jest metoda. Ja np miałam metodą Lentivu, którą bardzo polecam. ze względu na to, że szybki jest okres rekonwalscencji.

  2. Gośka pisze:

    też polecam Lentivu! nawet astygmatyzm nie stanowił przeszkody 🙂 udało mi się też załapać na promocje, warto to śledzić 🙂

Dodaj komentarz