Czy laserowa korekcja wzroku jest trwała?

10/02/2021 Kategorie: Technologie
Autor: redaktor naczelny
Czytanie tego artykułu zajmie Ci 5 min

Laserowa korekcja wzroku to rzecz, która odmienia życie wielu ludziom. Warto szukać informacji, jeżeli się do tego przymierzasz. Czy laserowa korekcja wzroku jest trwała? Jak wygląda laserowa korekcja wzroku? Wszystkiego dowiesz się po przeczytaniu lektury. Zapraszamy!

Jeżeli wada wzroku przeszkadza Ci w codziennym funkcjonowaniu, to warto rozważyć zabieg laserowej korekcji wzroku. Naprawdę warto, ponieważ na problemy ze wzrokiem skarży się aż co drugi Polak. Warto dodać, że zabieg laserowej korekcji wzroku to zabieg skuteczny, bezpieczny oraz całkowicie bezbolesny – pozwala on zredukować wadę do zera lub jeżeli nasza wada jest o wiele wyższa niż przyjęte ramy – to zabieg pozwoli sprowadzić ją do bardzo niskich wartości. Jedno jest pewne, na pewno zobaczysz różnicę.

Wielu ludzi zastanawia się, czy zabieg laserowej korekcji wzroku jest trwały. Jest to całkowicie naturalne, ponieważ każdemu z nas zależy na tym, żeby uzyskać jak najlepszy wynik, ponieważ każdy chciałby być zdrowy. Laserowa korekcja wzroku daje naprawdę zdumiewające efekty i jest to metoda w 90% trwała! Większość pacjentów po udanym zabiegu nie wraca już do noszenia okularów. Laserowa korekcja wzroku całkowicie i na stałe koryguje wadę wzroku, a sam nawrót wady zdarza się niezwykle rzadko i najczęściej tylko w tych przypadkach, gdy wada była bardzo duża. Pamiętaj, że wystarczy jedynie przestrzegać zaleceń lekarza okulisty, aby cieszyć się sokolim wzrokiem przez wiele lat! Zachęcamy do sprawdzenia szczegółów.

Jak wygląda laserowa korekcja wzroku?

Niezależnie od wybranej przez nas metody leczenia lub takiej zalecanej przez lekarza, przygotowanie pacjenta do zabiegu oraz sam jego przebieg jest bardzo podobny. Zabieg laserowej korekcji wzroku odbywa się w znieczuleniu miejscowym, a pacjent przez cały czas pozostaje w kontakcie z zespołem lekarzy, który na bieżąco informuje o przebiegu zabiegu. Zastosowanie powyższego znieczulenia sprawia, że zabieg jest całkowicie bezbolesny.

W trakcie zabiegu pacjent leży na specjalnym łóżku, a jego głowa jest umieszczona na specjalnej podkładce zabezpieczającej ewentualne ruchy, powieki unieruchamiane są przed mruganiem specjalną rozwórką. W większości metod zabieg jest przeprowadzany za pomocą lasera – przy jego użyciu tworzony jest płatek rogówki, a drugi laser w tym czasie usuwa wadę wzroku. W kilkanaście sekund laser tworzy wewnątrz rogówki mikrosoczewkę, którą chirurg usuwa z oka poprzez delikatne nacięcie w jego zewnętrznej warstwie.

Warto zaznaczyć, że oba procesy trwają po kilkanaście minut, a po zabiegu pacjent pozostaje ok. 30 min w pokoju wypoczynkowym. Po tym czasie lekarz kontroluje stan oczu oraz przekazuje pacjentowi informację odnośnie efektów zabiegu, terminu wizyt kontrolnych oraz dalszych zaleceń stosowanych przez pacjenta.

Oceń ten artykuł

Czy laserowa korekcja wzroku jest trwała?

Oceń
Ocena 5/5 na podstawie 10 ocen

Dodaj komentarz