Czy po laserowej korekcji wzroku wada wraca?

06/05/2021 Kategorie: Aktualności
Autor: redaktor naczelny
Czytanie tego artykułu zajmie Ci 5 min

To pytanie, które ma w głowie niemal każdy, kto pragnie poddać się laserowej korekcji wzroku. Odpowiedź jest bardzo prosta – jeśli oddamy się w ręce lekarza okulisty, który rzeczywiście jest profesjonalista w swoim zawodzie, możemy całkowicie zapomnieć o ryzyku nawrotu wady. Jedyne czego możemy się spodziewać, to nie pełna ostrość widzenia i suchość oczu zaraz po wykonywaniu operacji, co jest zupełnie normalne, kiedy następuje okres gojenia. Powtarzanie zabiegu jest również uwarunkowane tym, jak duża jest nasz moc oraz to czy jesteśmy krótko, czy dalekowidzami. To jak najbardziej powszechne, że re – korekty mogą być zalecane przez prowadzącego nas okulistę, nawet jeśli od poprzedniego zabiegu minęło kilka lat.

Dobra opieka to gwarancja satysfakcji!

Laserową korekcję wzroku w większości przypadków wykonuje się tylko raz, a efektami możemy cieszyć się już do końca życia, jednak czy przy dużych dioptriach trzeba sukcesywnie powtarzać operację? Oczywiście, że nie! Jeśli lekarz stwierdzi, że jest nam potrzebna ponowna, delikatna korekt, ta również zostanie wykonana tylko raz. To jednak czy trzeba będzie powtarzać cały proces. Zależy od właściwej kwalifikacji lekarskiej oraz wyboru odpowiedniej dla naszego oka metody, to zdecydowanie wpłynie na konieczność powtórzenia operacji i jej efektywność.

Czy przy dużej wadzie wzroku muszę powtarzać zabieg?

Oczywiście, że nie musisz! Tak jak wyżej wymieniono – to czy nasze oko wymaga ponownej korekty, uwarunkowane jest głównie przez prawidłową ocenę i kwalifikację naszego lekarza okulisty, który będzie przeprowadzał zabieg. Regresja wady również zależy od tego, czy będziemy stosować się do wszystkich zaleceń lekarskich, przestrzegać prawidłowo higieny i zadba c o to, aby nie przeciążać ani nie wysilać za bardzo swojego organizmu w czasie rekonwalescencji. W czasie gojenia bardzo dobrze jest również ograniczyć korzystanie z urządzeń elektronicznych, ponieważ to one wpływają na to, jak często mrugamy, a w czasie po operacji powinniśmy to robić dosyć często.

Jeśli zabieg laserowej korekcji wzroku został wykonany prawidłowo, przez lekarza okulistę, który będzie dokładnie wiedział jak wykonać operację, biorąc pod uwagę nasze indywidualne potrzeby, oraz preferencje. W większości przypadków niezależnie od tego, jaką wadę wzroku posiadamy, korekcję laserową da się wykonać bez konieczności powtórki i bez obaw o swoje bezpieczeństwo. Nie musimy się obawiać o nic, jeśli doskonale znamy swojego okulistę, który jest stuprocentowym specjalistą w swoim zawodzie i darząc go odpowiednim zaufaniem, ze spokojem możemy oddać się w jego ręce, bo przecież kto z Was przy nawet najmniejszej korekcji, chciałby widzieć idealnie ostro i daleko? No właśnie! Nasze oczy będą naprawdę wdzięczne za to, że w odpowiedni sposób zadbaliśmy o komfort widzenia oraz zdrowie naszego oka!

Oceń ten artykuł

Czy po laserowej korekcji wzroku wada wraca?

Oceń
Ocena 0/5 na podstawie 0 ocen

Dodaj komentarz