Dlaczego powinieneś posiadać ubezpieczenie na zdrowie i życie?

02/02/2021 Kategorie: Ubezpieczenia
Autor: redaktor naczelny
Czytanie tego artykułu zajmie Ci 5 min

Decyzja dotycząca zakupu ubezpieczenia na życie nie powinna być w żadnym wypadku odwlekana. Posiadanie skrojonego na miarę ubezpieczenia to nie tylko synonim bezpieczeństwa, ale i zabezpieczenia finansowego rodziny. Jeśli myślisz o przyszłości perspektywicznie i zależy Ci na zapewnieniu dobrostanu dla Ciebie i Twoich bliskich w przypadku nieszczęśliwego splotu okoliczności – wykazanie się proaktywną postawą to Twój obowiązek! Poniżej prezentujemy kilka powodów, które wskazują na to, że decyzji o wyborze ubezpieczenia nie warto odkładać na później!

1. Ubezpieczenie na życie – dlaczego warto?

2. Czy ubezpieczenie na zdrowie jest drogie?

3. Ubezpieczenie to wyraz dojrzałości

Ubezpieczenie na życie – dlaczego warto?

Jak dowodzą statystyki – każdego roku w wypadkach samochodowych ginie kilka tysięcy ludzi, z czego około 30 000 jest rannych. W przypadku nowotworu – śmiertelność wynosi około 200 osób na 100 000 mieszkańców Polski. W pędzie codziennego życia z reguły każdy oddala od siebie myśl, ze może przydarzyć mu się coś złego. Wypadki nie są planowane, podobnie jak poważne choroby. Aby zminimalizować ryzyko związane z przykrymi konsekwencjami takich wydarzeń warto zawczasu wyposażyć się w ubezpieczenie u zaufanego i sprawdzonego partnera. Dzięki niemu lęk przed chorobą wypadkiem może być zniwelowany, a w najbardziej drastycznym przypadku – rodzina ubezpieczonego nie pozostanie bez środków do życia. W razie choroby – zapewni pomoc przy leczeniu i utrzymaniu płynności finansowej. To tłumaczy, dlaczego warto zdecydować się na ubezpieczenie na życie właśnie teraz – to przede wszystkim troska o najbliższych i ich dobrostan. 

Czy ubezpieczenie na zdrowie jest drogie?

Często przytaczanym powodem do braku ubezpieczenia jest to, że jest ono drogie. Nic jednak bardziej mylnego – obecnie nie musisz korzystać z gotowych pakietów i rozwiązań oferowanych przez firmy ubezpieczeniowe. Możesz dowolnie skonfigurować swoją polisę, aby w pełni odzwierciedlała Twój styl życia i możliwe niebezpieczeństwa, z jakimi możesz się zetknąć. Dzięki temu nie masz obowiązku opłacania takich rozwiązań, które totalnie nie wpisują się w Twoje przyzwyczajenia i potrzeby. Wartością dodaną jest także to, że dzięki swoim wyborom masz także wpływa na ostateczną wysokość składek. 

Ubezpieczenie to wyraz dojrzałości

Konfiguracja swojego ubezpieczenia to wyraz troski i przezorności. Stanowi też zabezpieczenie zdrowia w przypadku choroby oraz zapewnienia środków do życia rodzinie w przypadku trudnej sytuacji spowodowanej chorobą czy wypadkiem.

Oceń ten artykuł

Dlaczego powinieneś posiadać ubezpieczenie na zdrowie i życie?

Oceń
Ocena 5/5 na podstawie 10 ocen

Dodaj komentarz