Firma Work Service pozbawia Polaków złudzeń. Na koniec roku bezrobocie wzrośnie do 13,5 %

16/10/2013 Kategorie: Aktualności, Polska, Waluty
Autor: redaktor naczelny
Czytanie tego artykułu zajmie Ci 5 min

„W gospodarce widać, że zaczyna rosnąć popyt na pracowników, pozwala to patrzeć optymistycznie na sytuację na rynku pracy w ostatnim kwartale tego roku” – twierdzi Krzysztof Inglot dyrektor Działu Rozwoju Rynków Work Service.

pracownik fizyczny

Negatywne prognozy dla polskiego rynku pracy

Pomimo pozytywnych sygnału firma i tak podtrzymują swoją opinie że stopa bezrobocia rejestrowanego wzrośnie do końca roku do poziomu 13,5 procenta. Natomiast zupełnie inaczej kształtują się dane z Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej. Resort powołując się na dane urzędów pracy, podał że stopa bezrobocia rejestrowanego wynosiła 13,0 procent na koniec września 2013 roku i nie zmieniła się w stosunku do poprzedniego miesiąca.

Work Service podtrzymuje swoją opinię

Jak czytamy w komentarzu przesyłanym przez Krzysztofa Inglota do agencji ISBnews:

„[…] pomimo zmiany pogody pracę sezonowe nadal ratują poziom bezrobocia. Jest to pozytywna prognoza dla IV kwartału tego roku i jest prawdopodobne, że będzie więcej miejsc pracy niż zakłada raport”.

Dyrektor podtrzymuje rekomendację firmy, że pomimo tych pozytywnych aspektów do końca roku odnotuje się wzrost stopy bezrobocia.

Krzysztof Inglot zwrócił uwagę na fakt, że nowi inwestorzy zagraniczni generują powstanie nowych miejsc pracy. Okazuje się, że nowe inwestycję nie tylko wpływają na obniżenie bezrobocia ale też są kołem zamachowym krajowej gospodarki. Takie inwestycje są niewrażliwe na zmiany sezonowe i pozytywnie wpływają na sytuacje na rynku pracy.

Oceń ten artykuł

Firma Work Service pozbawia Polaków złudzeń. Na koniec roku bezrobocie wzrośnie do 13,5 %

Oceń
Ocena 0/5 na podstawie ocen
  1. KUB.A pisze:

    No pewnie wszystko oddajmy inwestorom zagranicznym – niech wykupią Polskę całą (!)

  2. machina pisze:

    Moim zdaniem nie ma znaczenia kto zatrudnia ważne aby była praca i co do garnka włożyć.

Dodaj komentarz