Gdzie lepiej wymienić pieniądze?

26/08/2016 Kategorie: Aktualności, Finanse osobiste, Polska
Autor: redaktor naczelny
Czytanie tego artykułu zajmie Ci 5 min

W tym artykule chciałbym Państwu przedstawić korzyści i wady wymiany waluty w kantorze stacjonarnym i w kantorze internetowym. Zacznijmy od tego tradycyjnego sposobu, kantoru stacjonarnego.

Zważywszy na mnogość punktów, jak i samych lokalizacji, mogłoby się wydawać, że jest to bardzo intratny biznes. Z pewnością tak jest, gdyż większość ludzi albo nie słyszała jeszcze o kantorach internetowych, albo nie potrafi z nich korzystać, stąd też kantory stacjonarne, mają konkurencję jedynie wśród osób obeznanych z najnowszą technologią, jak i tych swobodnie poruszających się w przestrzeni internetu. Kantory stacjonarne mają wyższy kurs sprzedaży i zakupu waluty, względem kantorów internetowych. Jedyny plus jest taki, że jeżeli natychmiast potrzebujemy obcej waluty, wówczas udajemy się osobiście do kantoru, wymieniamy walutę (pod warunkiem, że kantor będzie dysponował odpowiednią kwotą w danej chwili) i waluta jest już w naszej kieszeni.

W przypadku kantoru internetowego jest to nieco dłuższy proces, gdyż pierw wpłacamy pieniądze na konto kantoru online. Na ten przykład może być to trejdoo.com — wyróżniające się najkorzystniejszą ofertą na rynku. Następnie po zaksięgowaniu, dokonujemy wymiany waluty, trwa to moment, następnie jednak wypłacamy walutę na nasze konto walutowe. I tutaj musimy poczekać na zaksięgowanie. W zależności od pory dnia, jak i samego banku, może trwać to od 15 minut, do nawet kilku godzin. Stąd też proces wymiany jest nieco dłuższy, ale warto nadmienić, że w kantorze online otrzymamy zdecydowanie korzystniejszy kurs wymiany.

Tak jak wyżej wspomniałem, w kantorze stacjonarnym, jesteśmy przy wymianie ograniczeni ilością waluty, którą dany kantor w określonym momencie posiada. Inaczej wygląda to w przypadku kantoru internetowego, gdyż tutaj nie ma żadnego ograniczenia, możemy wymienić taką wartość, jaką akurat potrzebujemy, a co istotne, przy hurtowej wymianie otrzymujemy jeszcze korzystniejszy kurs.

Jeżeli zatem potrafimy obsługiwać komputer w stopniu zadowalającym, jak i stosunkowo dobrze posługujemy się internetem, nie ma żadnych przeciwwskazań, abyśmy nie mogli skorzystać z dobrodziejstw kantorów internetowych i zaoszczędzić przy wymianie waluty.

Oceń ten artykuł

Gdzie lepiej wymienić pieniądze?

Oceń
Ocena 0/5 na podstawie 0 ocen

Dodaj komentarz