Gdzie szukać mieszkania na wynajem?

21/05/2021 Kategorie: Polska, Sprzedaż nieruchomości, Wynajem nieruchomości, Zakup nieruchomości
Autor: redaktor naczelny
Czytanie tego artykułu zajmie Ci 5 min

Polska z roku na rok staje się coraz bardziej atrakcyjnym rynkiem pod względem rynku pracy. Z tego właśnie względu liczba ofert mieszkaniowych stale się poszerza. Gdzie możesz znaleźć najlepsze mieszkania do wynajęcia i czy wynajem mieszkania w ogóle się opłaca? Zapraszamy do artykułu!

Gdzie mieszkania na wynajem

Czy wynajem mieszkań się opłaca?

Nie ulega wątpliwości, że mieszkania do wynajęcia cieszą się dzisiaj coraz większą popularnością. Nas to oczywiście nie dziwi, ponieważ rynek mieszkaniowy stale ewoluuje i rozrasta się z kolejnym rokiem. Do niedawna z wynajmu mieszkania korzystało jedynie 4 proc. społeczeństwa. Dzisiaj jest to zdecydowanie popularniejsze rozwiązanie, ponieważ daje ogromną swobodę w poruszaniu się. Wynajem jest absolutnym strzałem w dziesiątkę dla osób, które mają pracę zdalną. To także świetne wyjście dla osób, które uwielbiają wprowadzać w swoim życiu kolejne zmiany w swoim otoczeniu i nie lubią przywiązywać się na stałe do danego miejsca.

Kiedy warto przejrzeć mieszkania do wynajęcia, a kiedy zainteresować się kupnem? To sprawa bardzo indywidualna, na którą ma wpływ wiele czynników. m.in. chęć zachowania mobilności, podróżowania, rodzaj wykonywanej pracy, sytuacja w związku, czy plany na przyszłość. Jeżeli nie czujesz, że nie znalazłeś jeszcze swojego miejsca na ziemi, wiążącą decyzję o zakupie zdecydowanie warto odłożyć na później.

Warto również zadać sobie pytanie, czy wynajem w ogóle się opłaca! Naszym zdaniem zdecydowanie tak, zwłaszcza jeśli chodzi o osoby młode, które stale się rozwijają i nie chcą przywiązywać się do żadnego miejsca na stałe. Kupnem własnego lokum powinny natomiast zainteresować się osoby planujące rodzinę, posiadające stałą pracę lub szukające celu inwestycyjnego. Właśnie! Jeżeli szukasz mieszkania na wynajem, to sprawdź dostępne oferty.

Mieszkania wynajem

Kiedy mieszkania zaczną tanieć?

Lata 2020 i 2021 to ogromny szok nie tylko dla polskiego, ale i światowego rynku nieruchomości. Jak przewidują eksperci, ceny mieszkań mogą w niedługim czasie ulec poważnym zmianom, spadając nawet 5-7 proc. rocznie. Według szacunków najniższy pułap cen mogą osiągnąć do końca 2022 r. Co to dla Ciebie oznacza? To doskonały moment, aby zainteresować się, jakie mieszkania na sprzedaż są aktualnie dostępne. Jeżeli interesuje Cię kupno własnego lokum, warto przejrzeć dostępne oferty, korzystając ze sprawdzonych źródeł, np.:

  • zaufanego serwisu z ogłoszeniami,
  • pośrednictwa nieruchomości,
  • zaufanych grup na portalach społecznościowych.

Naszym zdaniem warto postawić jednak na tę pierwszą opcję i to zarówno, jeśli chodzi o mieszkania na sprzedaż, jak i oferty kupna. Jeżeli chcesz sprzedać mieszkanie, powinieneś dokładnie przeanalizować prognozy wzrostów i spadków cen, aby wybrać optymalny moment na dodanie swojej oferty. Pamiętaj jednak, aby zawsze korzystać ze sprawdzonych serwisów internetowych, które pomogą Ci w promocji Twojego ogłoszenia, zapewniając jednocześnie bezpieczeństwo i wygodną edycję oferty. Poczta pantoflowa oraz niesprawdzone strony internetowe mogą okazać się strzałem w kolano. Naszym zdaniem przy tak dużych transakcjach lepiej być mądrym przed szkodą i wybrać sprawdzone źródło z ogłoszeniami.

Oceń ten artykuł

Gdzie szukać mieszkania na wynajem?

Oceń
Ocena 0/5 na podstawie 0 ocen

Dodaj komentarz