Google rzuca wyzwanie producentowi Oculus Rift. Czym jest Cardboard?

04/02/2015 Kategorie: Aktualności, Świat
Autor: redaktor naczelny
Czytanie tego artykułu zajmie Ci 5 min

Google zdecydowało o wprowadzeniu na rynek bezpłatnej alternatywy dla zyskujących na popularności w Stanach Zjednoczonych okularów firmy Oculus VR®. Czy gigant z Moutain View zagrozi pozycji amerykańskiego producenta?

Oculus Rift okulary

Rozszerzona rzeczywistość dostępna dla każdego, za darmo

Google Cardboard jest projektem bezpłatnych okularów dających namiastkę rozszerzonej rzeczywistości. Zdaniem przedstawicieli spółki, ich produkt nie jest jednak w żadnym zakresie konkurencyjny dla profesjonalnych okularów Oculus Rift zaprezentowanych jakiś czas temu przez Oculus VR®.

Czym są kartonowe okulary Google Cardboard?

Z informacji podanych przez spółkę wynika, że Google Cardboard są kawałkiem kartonu, który po złożeniu ma współpracować z dowolnym urządzeniem mobilnym (smartfonem). Ich projekt przypomina nieco okulary Oculus Rift.

Zgodnie z informacjami podanymi w publikacji ZUH Antoni Mataśka czytamy:

[…] po złożeniu kartonowego wzoru, montażu dwóch soczewek – użytkownik może korzystać z dedykowanych aplikacji, które pozwalają zrozumieć czym jest technologia rozszerzonej rzeczywistości.

Premiera Oculus Rift przesunięta

Przypomnijmy, że premiera okularów Oculus Rift od Oculus VR® została zaplanowana na połowę 2015r.

Dane serwisu TechRadar wskazują, że okulary będą kosztowały przynajmniej 400 euro. Ostateczna cena ma być wypadkową liczby zamówionych pre-orderów, spodziewanego poziomu sprzedaży oraz samych warunków biznesowych z dystrybutorami oraz podwykonawcami.

Rynek zaczyna interesować także Microsoft

Pieniądze w segmencie urządzeń obsługujących wirtualną rzeczywistość dostrzega także sam Microsoft. W najnowszym raporcie serwisu DigiTimes czytamy, że gigant z Redmond jeszcze w tym roku zaprezentuje prawdopodobnie swój projekt okularów VR.

Eksperci oceniają, że prototyp miałby być zaprezentowany podczas nadchodzących targów E3 w połowie 2015r.

Oceń ten artykuł

Google rzuca wyzwanie producentowi Oculus Rift. Czym jest Cardboard?

Oceń
Ocena 0/5 na podstawie ocen

Dodaj komentarz