Greek Trade wzmacnia swoją obecność na rynkach zagranicznych. Firma świętuje 25-lecie działalności

31/05/2017 Kategorie: Aktualności, Biznes
Autor: redaktor naczelny
Czytanie tego artykułu zajmie Ci 5 min

Greek Trade to lider w zakresie produkcji artykułów spożywczych, który w tym roku obchodzi ćwierwiecze funkcjonowania na polskim rynku. Prezes firmy, z pochodzenia Grek, przyjechał do Polski na studia i postanowił osiąść w kraju nad Wisłą, zakładając własną firmę, która obecnie zapewnia zatrudnienie ok. 200 pracownikom. Jakie produkty wchodzą w skład oferty marki Greek Trade? Co wyróżnia firmę na rynku i dlaczego można określić ją jako lidera w swojej branży?

Jaki asortyment oferuje marka Greek Trade?

Greek Trade Sp. z o.o. od 25 lat jest jednym z liderów w zakresie produkcji artykułów spożywczych. Firma oferuje między innymi bakalie, oliwki, owoce i warzywa konserwowe, ketchupy, koncentraty pomidorowe, dżemy, marmolady i wiele innych produktów – a od niedawna, do szerokiego asortymentu można zaliczyć również pasty. Greek Trade Sp. z o.o. posiada także własne marki, takie jak Anthina, Teamex, Helcom, czy Barri, których artykuły zachwycają wyśmienitym smakiem i najwyższą jakością składników. Ogromnym sukcesem okazał się debiut marki Helcom Naturalnie, która dostarcza konsumentom produkty spożywcze, pozbawione konserwantów i barwników, i tym samym znakomicie trafia w gusta osób poszukujących żywności bezglutenowej oraz artykułów składających się z naturalnych składników. Marka zadebiutowała niespełna kilka miesięcy temu, ale już zyskała grono wiernych odbiorców.

polski złoty

Zdobyte wyróżnienia i plany rozwoju

Wysokie standardy produktów potwierdzają wyróżnienia zdobyte przez firmę, m.in. Perła Rynku FMCG 2010 w kategorii Owoce i warzywa przetworzone dla „Brzoskwiń w lekkim syropie” marki Helcom. Greek Trade Sp. z o.o. została także uhonorowana tytułem Diamentu Forbesa w 2015 roku, przez wiele lat otrzymywała wyróżnienie w rankingu Gazele Biznesu, a także startowała w konkursie Rzetelna Firma. O doskonałej kondycji firmy świadczy także rekordowy poziom sprzedaży z 2016 roku – przekroczył on bowiem liczbę 225 milionów złotych! Firma nie spoczywa jednak na laurach i ciągle stawia sobie nowe cele – w 2017 roku chce wypracować sprzedaż na poziomie min. 240 milionów złotych. W planach marki jest również rozbudowa centrum logistycznego, zlokalizowanego pod Łodzią, a także wprowadzenie rozwiązań informatycznych, mających usprawnić procesy związane z produkcją.

Ekspansja zagraniczna – w jakich krajach można kupić produkty Greek Trade?

Prężny rozwój firmy idzie w parze z ekspansją na rynki zagraniczne – obecnie firma współpracuje z ok. 50 krajami na całym świecie – zarówno importując, jak i eksportując produkty spożywcze. Dużym sukcesem jest biuro handlowe w Pekinie, ale artykuły firmy można kupić także w Australii, Niemczech, Rosji, Szwecji, we Włoszech, na Ukrainie i Węgrzech. Firma eksportuje swoje artykuły rzecz jasna również do Grecji – ojczyzny prezesa Greek Trade.

Chcesz sprawdzić, jakie produkty możesz nabyć od Greek Trade Sp. z o.o.? Odwiedź stronę www.greektrade.pl i dowiedz się więcej.

Oceń ten artykuł

Greek Trade wzmacnia swoją obecność na rynkach zagranicznych. Firma świętuje 25-lecie działalności

Oceń
Ocena 0/5 na podstawie ocen

Dodaj komentarz