Ile kosztuje projekt wizytówki?

01/07/2021 Kategorie: Biznes
Autor: redaktor naczelny
Czytanie tego artykułu zajmie Ci 5 min

Wizytówka to najbardziej klasyczna forma reklamy. Profesjonalnie zaprojektowana spowoduje, że Twoi klienci zapamiętają Ciebie i Twoją firmę na długie lata. Ważnym aspektem jest metoda uszlachetnienia produktu, co równocześnie powoduje, że ostateczna cena projektu wzrasta. W jakiej cenie jest projekt wizytówki? Jakie elementy powinna zawierać? Zaciekawiony? Czytaj dalej!

Co powinna zawierać wizytówka?

Współczesny rynek oferuje wiele narzędzi do projektowania wizytówek. Tak samo wiele jest firm, które pragną wyróżnić się na tle konkurencji, dlatego samodzielne zaprojektowanie wizytówki może być zbyt trudne. W takim wypadku graficzny projekt warto zlecić zewnętrznej agencji reklamowej lub nawet samej drukarni. Ceny zależne są od stopnia skomplikowania oraz czasu pracy nad projektem. Średnio koszta oscylują w granicach 30-150 zł, więc wszystko uzależnione jest od Twoich preferencji oraz zasobności portfela.

Na całokształt składa się kilka najważniejszych elementów. Wiadome jest to, że kolorystyka wizytówki powinna być bliska takiej, która odpowiada Twojej działalności. Jeśli dopiero co rozpoczynasz swoją przygodę ze światem biznesu, to warto o to zadbać, ponieważ na podstawie koloru oraz pozostałych kwestii graficznych zapamiętają Cię potencjalni klienci. Ponadto:

  • treści powinny być rozmieszczone wyraźnie i przejrzyście,
  • wszystko powinno stanowić jednolitą i spójną całość,
  • nie przesadzaj z ilością wzorów i ozdób,
  • najbardziej widoczne powinno być samo logo,
  • na końcu zaś dane kontaktowe.

Jak widzisz, cena wizytówki nie należy do zbyt wygórowanych, a korzyści, jakie Ci przyniesie, mogą być bezcenne. Warto zręcznie wykorzystać całą dostępną przestrzeń, a na samym początku dokładnie przemyśleć co dokładnie chcesz przedstawić. Istotna jest również zgodna kolorystyka, która ma się znajdować na wizytówce. Takie podstawowe elementy warto uzgodnić już na starcie. Do wyboru masz też liczne uszlachetnienia. Do najbardziej popularnych należy foliowanie (laminowanie), lakierowanie oraz hot stamping, czyli wtapianiu w wizytówkę metalowych folii. To ostatnie do tanich nie należy, ale efekt może być zdumiewający! Jedno jest natomiast pewne – odpowiednio dobrana technika oraz wzory zawrócą w głowie niejednemu klientowi – nawet za niską cenę. Wizytówka to wybór, który po prostu się opłaca!

Oceń ten artykuł

Ile kosztuje projekt wizytówki?

Oceń
Ocena 5/5 na podstawie 1 ocen

Dodaj komentarz