Ile kosztuje zamek do drzwi?

17/03/2021 Kategorie: Biznes, Nieruchomości
Autor: redaktor naczelny
Czytanie tego artykułu zajmie Ci 5 min

Zamek do drzwi to rzecz obowiązkowa. Ile kosztuje zamek do drzwi? Jak zamontować zamek do drzwi? I najważniejsze: czy zamki dbają o bezpieczeństwo? W dzisiejszym artykule postaramy się udzielić wszystkich niezbędnych informacji. Zapraszam do lektury!

Często podczas przeprowadzki zdarzy się, że chcemy wymienić zamek do drzwi lub po prostu wysłuży nam się. Nieodpowiednia konserwacja może także zniszczyć zamek. Czasem tak się zdarza, jednakże nie każdy rodzi się złotą rączką, a zadanie naprawy zamka może przerastać nasze możliwości. Solidny zamek do drzwi przeważnie kosztuje krocie, jednakże w sklepie Zamki Sklep możesz znaleźć ofertę idealnie dopasowaną do Ciebie! Ceny zamków znajdziesz już od 50 zł. Producent gwarantuje solidność wykonania oraz wieloletnią, bezproblemową pracę. Postaw na jakość oraz solidność swojego zamka! Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty!

Pamiętaj, że zamki to coś więcej niż głupie urządzenie służące do otwierania drzwi. Twój komfort psychiczny i poczucie bezpieczeństwa stoją na pierwszym miejscu, dlatego warto zadbać o ten detal, jakim jest dobry zamek. Opierając się na wieloletniemu doświadczeniu, projektujemy szeroką gamę rozwiązań, które zapobiegają uszkodzeniom zamków i włamaniom. Tak dopieszczony przez nas zamek drzwiowy trafia do naszej oferty i do Twoich drzwi, aby wiernie Ci służył na długie lata.

Jak zamontować zamek do drzwi?

Jeżeli chcesz zabrać się za samodzielne zamontowanie zamka do drzwi, to musisz na początku ustalić wymiary zamka, czyli jego: wysokość, grubość i głębokość. Następnym krokiem jest dokładne wymierzenie, na jakiej wysokości chcesz zamontować klamkę. Dobrym pomysłem jest wyznaczenie na krawędzi od drzwi miejsce montażu zamka. Kontynuując prace, zdejmij drzwi z zawiasów i wiertłem do drewna wykonaj serię otworów jeden przy drugim na głębokość zamka. Aby precyzyjnie wykończyć całość, użyj dłuta. Na końcu musisz już tylko przykręcić śrubami zamek i jego zewnętrzne okucia. Jak widzisz, sam proces jest prostszy, niż się wydaje na pierwszy rzut oka. Pamiętaj, aby zaopatrzyć się tylko w niezbędne narzędzia.

Czy zamki dbają o bezpieczeństwo?

O tym, że o bezpieczeństwo mieszkania powinieneś zadbać wszystkimi możliwymi metodami, nikomu nie trzeba przypominać. Warto zadbać o podstawowe zasady bezpieczeństwa. Jednym z najważniejszych dla ochrony mienia przed włamywaczami jest zamek do drzwi, który powinien być na tyle niezawodny, by jak najbardziej utrudnić lub uniemożliwić nieproszonym gościom włamanie się do Twojego domu. Aby ta niewielka rzecz spełniła swoje zadanie, musi być ona wykonana z wysokiej jakości materiałów i mieć odpowiednią konstrukcję. Zwróć na to uwagę, robiąc następne zakupy. Zadbaj o swoje bezpieczeństwo już dziś – nie kosztuje to majątek, a skutki zaniedbania tego, mogą być bardzo przykre!

Oceń ten artykuł

Ile kosztuje zamek do drzwi?

Oceń
Ocena 5/5 na podstawie 10 ocen
  1. Paweł pisze:

    Nooo powiem że bardzo ciekawy artykuł. Chętnie zobaczyłbym jak wyglądają te konkretne zamki, bo na zdjęciach tam widać niewiele :/

Dodaj komentarz