Ile kosztuje zrobienie basenu w ziemi?

25/01/2021 Kategorie: Finanse osobiste, Nieruchomości
Autor: redaktor naczelny
Czytanie tego artykułu zajmie Ci 5 min

Pragniesz zmienić coś na swoim podwórku? Jesteś ciekaw ile kosztuje zrobienie basenu pod domem? Interesujesz się najnowszymi informacjami co do powyższego zagadnienia? Czytaj dalej, a na pewno uzyskasz wszystkie niezbędne informacje!

Basen w ogrodzie

Jaki jest koszt zrobienia basenu w ziemi?

Każdy z nas pragnie posiadać piękny dom. Upiększamy go w różny sposób: przeprowadzając generalny remont, kupując ozdoby. Niektórzy decydują się wybudować basen. Z pewnością jest to nowoczesny oraz jeden z ciekawszych pomysłów, który wykorzysta cała rodziny, a już na pewno dzieci oraz miłośnicy pływania. Pierwszą rzeczą o jaką należy zadbać, jest wybór odpowiedniego miejsca na rozpoczęcie prac budowy basenu. Jeśli decydujemy się na wkopywany odkryty basen, warto wydzielić pod niego teren mocno nasłoneczniony, w przyszłości zaoszczędzimy dzięki temu na ogrzewaniu wody i dłużej będziemy mogli się cieszyć kąpielami na świeżym powietrzu. Warto dodać, że cena samego basenu w ziemi to koszt od 9 do 40 000 tys. zł. Koszty dodatkowe to z pewnością filtry, pompy, urządzenia czyszczące oraz chemia basenowa. Basen w ziemi to z pewnością rozwiązanie bardzo luksusowe. Wiąże się to z nie tylko kosztami budowy, ale także z kosztami utrzymania takiego basenu. Tańszym rozwiązaniem są baseny plastikowe wbudowane w ziemie, bądź na stelażu, który możemy łatwo złożyć w dowolnym momencie.

Budowa basenu

Ile kosztuje zrobienie basenu pod domem?

Decydując się na basen, przykładowo, w ogrodzie, warto sprawdzić najnowsze ceny oraz na jakie akcesoria warto zwrócić uwagę. Ceny są różnorodne, od około 37 tys. do 40 tys. zł. Oczywiście nie liczymy do ceny takich udogodnień jak zadaszenie, bądź natryski. Możemy zdecydować się na basen przenośny, ponieważ nie obciąży on aż tak naszego portfela. Dobry jakościowo produkt o średnicy o rozmiarze 460×90 cm kosztuje od ok. 600 zł. Budowa basenu wiąże się z pewnym ryzykiem, ponieważ budowa basenu powoduje obniżenie się bezpieczeństwa konstrukcji jakie posiadamy na naszym podwórku. Dlatego zanim przejdziemy do jakichkolwiek działań, warto sprawdzić, czy nasz grunt będzie mógł pozwolić sobie na basen! Po upewnieniu się, że grunt nadaje się pod budowę należy zadbać o pozwolenie na rozpoczęcie prac. Warto dodać, że prawo wymaga uzyskania takiego pozwolenia tylko w przypadku, gdy planowana powierzchnia basenu jest większa niż 30 m2.

Oceń ten artykuł

Ile kosztuje zrobienie basenu w ziemi?

Oceń
Ocena 5/5 na podstawie 11 ocen
  1. Miki pisze:

    Bardzo ciekawy wpis! Mi się marzy basen w ogrodzie, ale wiem jak to wielkie koszty. Już chyba lepiej nadmuchać sobie basen na lato i schować go na zimę.

Dodaj komentarz