Jak tanio remontować mieszkanie?

03/12/2021 Kategorie: Finanse osobiste, Nieruchomości
Autor: redaktor naczelny
Czytanie tego artykułu zajmie Ci 5 min

Remont mieszkania to wyzwanie, które dla wielu z nas stanowi nie lada problem. W końcu często zdarza się, że do remontu przystępujemy bezpośrednio po zakupie lokum. Wtedy nasz budżet jest skromny. Jak więc wykończyć mieszkanie, aby zrobić to budżetowo i stylowo? Poznaj kilka naszych propozycji!

Remont. Co najpierw: podłoga czy ściany?

Rozpoczęcie prac remontowych bywa często najtrudniejsze. To moment, w którym wyznaczamy swoje priorytety – wybór złej kolejności może skutkować nie tylko utrudnieniem samych prac wykończeniowych, ale również zaważyć o designie pomieszczenia.

Świetnym rozwiązaniem jest więc stworzenie harmonogramu, który pozwoli dobrze zorganizować pracę lub potencjalnym fachowcom. Podłoga czy ściany? Ciężko tutaj o podanie jednoznacznej odpowiedzi. Choć to właśnie od nich należy zacząć prace wykończeniowe, kolejność uzależniona jest od tego, na jakie rozwiązania się zdecydujesz.

Generalnie zasada jest taka, że zaczynamy od ścian. Te są najczęściej wykańczane na mokro, np. przy malowaniu, kładzeniu tapet. Kapiące na podłogę krople farby lub kleju przy niezachowaniu ostrożności mogłyby uszkodzić świeżo położony parkiet.

Są jednak rodzaje podłóg, które warto położyć w pierwszej kolejności. Przykładem mogą być tutaj podłogi drewniane, które przy cyklinowaniu mocno się kurzą. Jeśli nie chcesz dokładać sobie dodatkowych kosztów związanych z ponownym malowaniem ścian, warto dobrze zastanowić się nad wybraniem odpowiedniej kolejności prac.

Co na ściany w korytarzu?

Oprócz dobrze przemyślanej strategii działania są również inne metody, które potrafią w znaczny sposób ograniczyć niepotrzebne koszty. Przykładem może być właśnie korytarz – pomieszczenie łączące wszystkie pokoje w mieszkaniu. Z jednej strony jest więc przestrzenią najważniejszą, z drugiej zaś mocno niedocenianą.

Korytarz jest w końcu pierwszym pomieszczeniem, jakie widzą pierwszy raz odwiedzający Cię goście. To najważniejsza wizytówka Twojego domu. Nie musisz jednak liczyć się z bogato zdobionymi dekoracjami, które wywołają efekt wow.

Świetnym rozwiązaniem na wystrój korytarza są tapety. Dobrze dobrany wzór pozwala całkowicie wykończyć pomieszczenie, aby nie potrzebowało ono dodatkowych dekoracji. Tapeta jest ozdobą samą w sobie – dopełnia aranżację ciekawym designem i nadaje całości indywidualnego charakteru. Jest przy tym rozwiązaniem budżetowym, które świetnie sprawdza się zarówno jako jeden z pierwszych elementów wykończeniowych w nowym domu, jak i w późniejszych latach, kiedy będziesz mógł swobodnie dobierać wymarzone meble, akcesoria i dekoracje.

Tapety posiadają ogromny potencjał, którego wiele osób nie docenia. To również świetne rozwiązanie do łazienki, czy kuchni. Warto tu jednak pamiętać o tym, aby zdecydować się na modele przeznaczone do pomieszczeń o podwyższonym poziomie wilgotności.

Tapeta pozwala wykończyć dosłownie każde pomieszczenie, nadając mu jednocześnie ciepłu i przytulny klimat. Jest również korzystniejszym cenowo i czasowo rozwiązaniem niż kładzenie płytek, boazerii, czy niekiedy nawet malowanie.

Mamy nadzieję, że przygotowane przez nas porady pomogą Ci budżetowo wykończyć wystrój swojego wymarzonego domu. Powodzenia!

Oceń ten artykuł

Jak tanio remontować mieszkanie?

Oceń
Ocena 0/5 na podstawie 0 ocen

Dodaj komentarz