Jak uzyskać zwrot opłaty likwidacyjnej w 3 krokach

21/07/2016 Kategorie: Aktualności, Finanse osobiste, Fundusze, Gospodarka, Polska
Autor: redaktor naczelny
Czytanie tego artykułu zajmie Ci 5 min

Chciałeś bezpiecznie ulokować ciężko zarobione pieniądze, więc zdecydowałeś się otworzyć polisolokatę. Wszystko wydawało się działać bez zarzutu… do czasu, gdy stwierdziłeś, że rzekoma „inwestycja” wcale nie przynosi ci zysków.

Niestety, rezygnacja z produktu wiąże się z ogromnymi opłatami likwidacyjnymi, o których istnieniu wcześniej nie miałeś pojęcia. Pamiętaj jednak, że istnieje wyjście z takiej trudnej sytuacji. Przeczytaj, jak w trzech krokach odzyskać zwrot opłaty likwidacyjnej.

Krok pierwszy: dowiedz się wszystkiego o polisolokacie

Produkt, który w ustach doradcy finansowego ładnie brzmiał jako „polisa ubezpieczeniowa”, w rzeczywistości okazał się typową lokatą, i to obarczoną sporym ryzykiem inwestycyjnym. Popularne ostatnio polisolokaty sprzedawane są jako ubezpieczenia – prawda jest jednak taka, że suma ponoszonego ubezpieczenia jest minimalna i całkowicie niekorzystna dla klienta. Ponadto, wysoka opłata likwidacyjna czyni polisolokatę niezwykle ryzykownym przedsięwzięciem.

Krok drugi: sprawdź, czy opłata likwidacyjna jest legalna

Ubezpieczenia na życie z ubezpieczeniowym funduszem kapitałowym charakteryzują się dużym stopniem złożoności, dlatego istotne jest, by ubezpieczyciele przykładali większą wagę do rzetelnego informowania klientów o ryzyku i kosztach – przestrzega Andrzej Jakubiak, Przewodniczący Komisji Nadzoru Finansowego. Oprócz tego warto wiedzieć, że w 2015 roku Sąd Okręgowy w Warszawie wydał wyrok, na mocy którego opłata likwidacyjna wynikająca z likwidacji polisolokaty jest nieważna z mocy prawa.

Krok trzeci: oddaj sprawę rzetelnej kancelarii prawniczej

Jeśli zwrot opłaty likwidacyjnej spędza ci sen z powiek, przekaż sprawę profesjonalistom. Zaufana kancelaria adwokacka zajmie się wszystkim od początku do końca.

Na początku specjaliści przeanalizują całą sytuację, a następnie zaczną negocjacje z towarzystwem ubezpieczeniowym czy bankiem, w którym założyłeś swoją polisolokatę. Jeśli to nie pomoże, problem zostanie skierowany do sądu, a stąd już krok do pomyślnego rozwiązania sprawy.

Więcej informacji znajdziesz na stronie: Oplatylikwidacyjne24.pl

Oceń ten artykuł

Jak uzyskać zwrot opłaty likwidacyjnej w 3 krokach

Oceń
Ocena 0/5 na podstawie 0 ocen

Dodaj komentarz