Jak wspomóc zarządzanie szpitalem? My już to wiemy

26/02/2015 Kategorie: Aktualności, Polska
Autor: redaktor naczelny
Czytanie tego artykułu zajmie Ci 5 min

W dzisiejszych czasach coraz częściej słyszy się o problemach wielu Polskich przychodni lub szpitali. Są to zazwyczaj duże problemy finansowe, które wprowadzają często przymus zamykania tego typu placówek. Jest to niekorzystne przede wszystkim dla pacjentów, którzy są zmuszeni przenieść się do innych szpitali lub przychodni, często bardzo oddalonych od ich miejsca zamieszkania. Istnieją jednak firmy pomagające placówkom zdrowia w czasach ich kryzysu.

szpital

Jak znaleźć pomoc?

poziom

Na rynku obecnie działa szereg firm, których głównym zadaniem jest doradztwo placówkom zdrowia w zakresie sprawnego zarządzania. To właśnie sprawne zarządzanie jest receptą na utrzymanie się na rynku, dlatego firmy zajmujące się doradztwem mają w swojej ofercie odpowiednie programy naprawcze.

Know How

Jak możemy dowiedzieć się na stronie internetowej firmy Know How (www.knowhow.com.pl), odpowiednio przygotowane plany naprawcze pomogły już poprawić sytuację wielu placówek zdrowotnych. Odpowiednia współpraca między szpitalami lub innymi placówkami ambulatoryjnymi a firmami zewnętrznymi może pomóc m.in. w uzyskaniu dotacji unijnych, co skutkować może znaczną poprawą sytuacji ekonomiczno-finansowej. To, w jakiej sytuacji znajduje się dana placówka, określają przygotowane przez firmy doradcze np. audyty oraz biznesplany.

Nierzadko z pomocy firm doradczych korzystają także samorządy, chcące w ramach restrukturyzacji przekształcić i sprywatyzować daną placówkę zdrowotną. Tego typu działanie ma przede wszystkim za zadanie uratowanie znajdującego się w trudnej sytuacji (zazwyczaj finansowej) danego szpitala.

Odpowiednia decyzja

poziom

Do efektywnego zarządzania konieczne jest posiadanie odpowiednich kwalifikacji i wiedzy. Jeżeli jednak wydaje się to za mało i placówka zaczyna tracić więcej, niż zyskiwać, warto skorzystać z doradztwa odpowiednich firm kompleksowo zajmujących się taką pomocą.

Ich pomoc polega na trafnej ocenie sytuacji placówki na rynku, jej sytuacji finansowo-ekonomicznej, mocnych i słabych stron oraz mogących pojawić się do wykorzystania szans itd. Pomoże w przygotowaniu odpowiedniego programu naprawczego dla danego punktu. Podjęcie odpowiedniej decyzji o skorzystaniu z pomocy specjalistycznych firm uchroni daną placówkę od bankructwa.

Oceń ten artykuł

Jak wspomóc zarządzanie szpitalem? My już to wiemy

Oceń
Ocena 0/5 na podstawie ocen

Dodaj komentarz