Jaka drukarka do firmy?

18/01/2021 Kategorie: Biznes, Technologie
Autor: redaktor naczelny
Czytanie tego artykułu zajmie Ci 5 min

Podjęcie decyzji o zakupie odpowiedniej drukarki do firmy to bardzo poważna sprawa. Sprzęt, jaki wybierzesz, będzie służył Ci i całemu zespołowi przez długie lata. A od czego zacząć?

Choć często ceny sprzętów są bardzo niskie, warto jednak zapłacić trochę więcej gotówki, aby drukarka spełniała wszystkie Twoje potrzeby. Kiedy będziesz wiedział, co chcesz kupić i jaki to ma być model Twojej drukarki – jesteś już w połowie sukcesu! Najważniejsze to znaleźć odpowiedni model dla swojego biura. W internecie znajdziesz mnóstwo opinii na temat tego, jaką drukarkę wybrać. Możesz sugerować się nimi bądź zaufać własnej intuicji.

Jaka drukarka do małego biura?

Od tego, jaką drukarkę wybierzesz, zależy wielkość Twojej firmy lub biura. Jej zakup jest sporym wyzwaniem, ponieważ oferta na rynku jest bardzo bogata i obszerna. Kryteria zakupowe mogą być bardzo różne i zależne od specyfiki całej działalności. Dobrze jest wyznaczyć odpowiedni budżet, który chcemy przeznaczyć na zakup drukarki, oraz nad jej cechami, oraz przeznaczeniem. Nie tylko dla domowych drukarek cena gra kluczową rolę. Ma ona również znaczenie w przypadku firmowych zakupów. Zastanów się, ile drukarek potrzebujesz dla swojego biura czy firmy i podejmij właściwą decyzję!

Musisz znać także priorytety i przeznaczenie danej drukarki, mogą one oferować wiele różnych i ciekawych funkcji, oraz mieć inne parametry. Dla mniejszych biur dobrze będzie kupić niewielką drukarkę, natomiast do większej firmy możesz pokusić się o kilka większych. Zastanów się dobrze, jakich priorytetów oczekujesz od swojego sprzętu w firmie.

Drukarka do firmy – laserowa czy atramentowa?

I tutaj pojawia się pytanie: drukarka laserowa, czy atramentowa? To zależy, czego od niej oczekujesz. Laserowa drukarka to oszczędna opcja pod względem eksploatacji. Bardzo chętnie wybierają ja właśnie większe formy. Do jej użytku niezbędne są tonery, które są naprawdę wydajne. Laserowy druk nie rozmazuje się i dodatkowo jej obsługa jest szybka i sprawna.

Zobacz ofertę tonerów oryginalnych: HP, Brother, Canon, Sharp, Panasonic i wiele innych.

Drukarka atramentowa niestety jest nieco droższa, jeśli chodzi o eksploatację – zależy to rzecz jasna od konkretnego modelu. Druk atramentowy schnie nieco dłużej niż w laserowym odpowiedniku, najczęściej można je spotkać w wielu domach. Najlepiej jest oczywiście sugerować się szybkością drukowania oraz formatami, jakie obsługuje dany sprzęt. Łączność i marka także są tutaj istotne. Należy jednak wybrać dobrej jakości urządzenie dla swojej firmy, aby nie denerwować się na zbyt wolne jej działanie. Wybierz taką drukarkę, która będzie odgrywała rolę wielofunkcyjnego i niezawodnego sprzętu firmowego.

A konkretne modele? Sami pochwalcie się, jakie drukarki sprawdzają się u Was najlepiej!

Oceń ten artykuł

Jaka drukarka do firmy?

Oceń
Ocena 5/5 na podstawie 10 ocen

Dodaj komentarz