Jakie jest aktualnie najlepsze konto oszczędnościowe?

27/10/2015 Kategorie: Biznes, Finanse osobiste, Konta oszczędnościowe, Polska
Autor: redaktor naczelny
Czytanie tego artykułu zajmie Ci 5 min

Konto oszczędnościowe jest dobrą alternatywą dla osób, które nie chcą zamrażać swojego kapitału na lokacie. Tego rodzaju konto spełnia zapotrzebowanie tej grupy konsumentów, która lubi mieć stały dostęp do swoich środków pieniężnych.

Dużym atutem kont oszczędnościowych jest właśnie możliwość wypłacenia w każdej chwili środków z depozytu, bez utraty naliczonych odsetek. Konto oszczędnościowe od lokaty, różni się jeszcze tym, że można dopłacić dodatkowe środki już po złożeniu depozytu. Najważniejszym czynnikiem jaki konsument musi wziąć pod uwagę podczas zakładania lokaty jest wysokość oprocentowania. W wielu ofertach wskaźnik oprocentowania determinuje wysokością kwoty, jaką klient wpłaci na rachunek konta oszczędnościowego.

Aktualnie najlepsze konto oszczędnościowe, potencjalny konsument, znajdzie w ofercie przedstawioną przez Bank Smart. Oprocentowanie na rachunku wynosi 3%, a maksymalna kwota jaką możemy zdeponować wynosi 50 000 zł. Kolejną zaletą jest brak dodatkowych opłat związanych z usługą. Bank również pomyślał o tych klientach, którzy lubują się w nowoczesnych technologiach, dlatego rachunek można obsługiwać za pomocą smartphona.

Ciekawą ofertę przygotował dla klientów również ING Bank Śląski, który umożliwia założenie konta oszczędnościowego za pomocą swojej strony internetowej. Ponad to depozyt złożony na rachunku można dowolnie wypłacać lub wpłacać, co jest korzystne dla tych klientów, którzy cenią sobie stały dostęp i kontrolę nad swoim kapitałem. Oprocentowanie w oferowane przez ING Bank Śląski wynosi 2,5%.

Takie samo oprocentowanie, czyli 2,5% jest do wykorzystania dzięki ofercie banku BGŻ Optima. Konto oszczędnościowe w tej instytucji bankowej pozwala na zdeponowanie kapitału nie większego, niż 100 000zł.

Zaletą posiadania konta oszczędnościowego jest z pewnością całkowite zabezpieczenie wpłaconych środków przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny. W momencie upadłości banku, instytucja BFG wypłaca poszkodowanemu klientowi 100% środków złożonych na rachunku.

Konto oszczędnościowe to najlepszy wybór dla osób, które mają potrzebę dostępu do swojego kapitału. Oprocentowanie jest minimalnie słabsze od tego, które można znaleźć w ofercie lokat. W zamian klient ma jednak możliwość wypłacenia pieniędzy, co pozwala na dynamiczne zarządzanie swoimi środkami.

Pełny i zawsze aktualny ranking kont znajdziesz na blogu finansowym konta-oszczednosciowe.blogspot.com.

Oceń ten artykuł

Jakie jest aktualnie najlepsze konto oszczędnościowe?

Oceń
Ocena 0/5 na podstawie 0 ocen

Dodaj komentarz