Jakie koszty zakupu domu?

Czy już od dłuższego czasu chodzi Ci po głowie pomysł zakupu własnego domu? Jesteś już wystarczająco zmęczony zbyt małą, niewygodną przestrzenią i czujesz się gotowy na przeprowadzkę? Zastanawiasz się jak sfinansować zakup domu i jakie są tego koszty? Czytaj dalej, a dowiesz się wszystkiego.

Jakie koszty zakupu domu?

Jak wiadomo, zakup własnego mieszkania nie jest prostą sprawą, a co dopiero zakup domu. Jest to niewątpliwie bardzo duży wydatek, który dla wielu osób nie jest możliwy do sfinansowania bez pomocy z zewnątrz, jednak jeżeli marzenie o własnych czterech kątach, z miesiąca na miesiąc przybiera na sile, to warto zacząć szukać rozwiązań i możliwości, aby ten cel osiągnąć. Wyobraź sobie tylko poranną kawę na własnej werandzie albo swój mały, mini ogródek warzywny, z którego będziesz mógł przynosić warzywa na śniadanie. Szeroki wybór domów znajdziesz na odwlasciciela.pl. Sprawdź i przekonaj się, jak Twoje marzenia mogą wyglądać w rzeczywistości. Piękna wizja, prawda? Warto więc zastanowić się, jak ją osiągnąć.

Jak sfinansować zakup domu?

Jeżeli myśl o zakupie domu krąży po Twojej głowie już od dłuższego czasu i wprost nie możesz doczekać się doświadczania wszystkich zalet towarzyszących posiadania własnych czterech kątów, to pora zastanowić się, jak sfinansować zakup domu.

Jeżeli nie masz wystarczająco dużo oszczędności, aby kupić dom bez pomocy z zewnątrz, to warto rozważyć kredyt hipoteczny lub kredyt gotówkowy.

Kredyt hipoteczny jest najczęściej wybieraną opcją. Aby go uzyskać musisz najpierw znaleźć dom, który chcesz zakupić, a następnie udać się do banku i dopełnić formalności związanych z kredytem. Przede wszystkim, musisz wykazać się odpowiednią zdolnością kredytową, na którą składają się różne czynniki, tj.: wysokość zarobków, rodzaj umowy, czy ilość osób na utrzymaniu. Kiedy tę kwestię masz już za sobą, kolejnym warunkiem otrzymania kredytu hipotecznego jest posiadanie wkładu własnego, który wynosi 20% (w niektórych bankach 10%) ceny nieruchomości, którą chcesz kupić.

Jeżeli posiadasz spore oszczędności, ale nadal są one za małe, aby w pełni sfinansować zakup domu, to możesz zdecydować się na kredyt gotówkowy. To rozwiązanie niesie za sobą niewątpliwe korzyści, mianowicie po pierwsze nie potrzebujesz w tym przypadku wkładu własnego. Po drugie gotówkę otrzymasz dużo szybciej niż w przypadku kredytu hipotecznego, a w dodatku, możesz najpierw otrzymać kredyt, a dopiero później zacząć rozglądać się za domem.

Zakup domu, to niewątpliwie niełatwa decyzja, ale na szczęście, dzięki pomocy z zewnątrz, coraz więcej ludzi może się na to pozwolić. Która opcja będzie najlepsza dla Ciebie? Wybierz sam.

Oceń ten artykuł

Jakie koszty zakupu domu?

Oceń
Ocena 5/5 na podstawie 10 ocen
  1. Julek pisze:

    Koszt domu to stanowczo więcej niż mogłem się spodziewać 🙁 Naprawdę trzeba się liczyć z kosztami 2, 3 razy większymi niż mieszkanie.

Dodaj komentarz