Jakie są rodzaje kas fiskalnych? Już wyjaśniamy

01/12/2017 Kategorie: Biznes, Finanse osobiste, Gospodarka
Autor: redaktor naczelny
Czytanie tego artykułu zajmie Ci 5 min

Aktualnie kasy fiskalne wymagane są nie tylko w standardowych sklepach czy marketach.

Zmieniające się co jakiś czas przepisy nakazują wprowadzenie tych elementów coraz większej ilości osób do swoich działalności.

Stoicie przed wyborem dotyczącym tego, jakie kasy fiskalne wybrać? W takim razie warto przed zakupem poznać rodzaje tych produktów. Zapraszamy do lektury.

Kasy fiskalne jednostanowiskowe

To najczęściej spotykane kasy fiskalne. Gdzie znajdują zastosowanie? Trzeba podkreślić, że na co dzień widzimy takie elementy w marketach czy w sklepach itp. Czym charakteryzują się takie kasy fiskalne? Trzeba podkreślić, że mają bardzo pojemną bazę towarową. W związku z tym znakomicie sprawdzają się w miejscach, gdzie skala produktów jest bardzo duża i systematycznie się zwiększa. Nie może zatem zaskakiwać, że kasy fiskalne jednostanowiskowe są praktycznie nieodzownym elementem każdego większego sklepu. Warto wiedzieć, że tego typu produkty zazwyczaj są kompatybilne z innymi urządzeniami, które są pomocne w sklepach. Warto tutaj wymienić takie rzeczy jak wagi sklepowe czy drukarki fiskalne.

Kasy fiskalne przenośne

Obecnie coraz popularniejsze są również takie produkty. Wszystko dlatego, że działają one tak naprawdę w każdym miejscu danego obszaru. To wszystko powoduje, że sprzedawcy mogą swobodnie przemieszczać się pomiędzy poszczególnymi punktami i wykorzystywać przenośne kasy fiskalne. Charakteryzują się one niewielkimi gabarytami. Poza tym mało ważą.

Sprawdzają się nie tylko na bazarach, targowiskach itp. Często takie kasy fiskalne wybierają lekarze czy prawnicy w swoich prywatnych instytucjach, gdzie rzecz jasna też muszą rozliczać się ze swoich usług.

Kasy systemowe

Tego typu kasy fiskalne znajdują zastosowanie w systemie sprzedaży. Bardzo dobrze sprawdzają się tam, gdzie jest duże natężenie ruchu. Tutaj także mamy do czynienia z produktami, które współpracują z innymi urządzeniami, takimi jak wagi sklepowe czy drukarki fiskalne itp. Takie elementy wyróżniają się też tym, że po podłączeniu do komputera transmisja danych odbywa się tak naprawdę w czasie rzeczywistym. Nic więc dziwnego, że są to najdroższe urządzenia w tej właśnie kategorii.

Oceń ten artykuł

Jakie są rodzaje kas fiskalnych? Już wyjaśniamy

Oceń
Ocena 0/5 na podstawie 0 ocen

Dodaj komentarz