Jakie tanie dekoracje do domu?

01/12/2021 Kategorie: Finanse osobiste, Nieruchomości
Autor: redaktor naczelny
Czytanie tego artykułu zajmie Ci 5 min

Urządzanie domu to wyzwanie, przed którym stoi niemal każdy z nas w swoim życiu. Nie każdy z nas ma jednak budżet, aby od razu po kupnie mieszkania przeprowadzić generalny remont i postawić na dekoracje z górnej półki. Tego typu elementy wyposażenia wnętrza pojawiają się zazwyczaj na szarym końcu listy zakupów. Jak więc zadbać budżetowo o estetykę mieszkania w pierwszych latach po kupnie?

Gdzie kupić tanie ozdoby do pokoju?

Choć odpowiedź na pytanie wydaje się prosta, dla wielu osób praktyka jest sporym problemem. W końcu sieciowe sklepy proponują szereg dekoracji – te jednak nie zawsze posiadają przystępną cenę. Rozwiązaniem może być tutaj poczekanie na sezonową wyprzedaż, Black Fridey lub święta. Ciekawą opcją może być tutaj kupowanie ozdób świątecznych (np. na prezent dla bliskiej osoby) bezpośrednio po tychże świętach. Dzięki temu będziesz gotowy na przyszły sezon często za połowę początkowej ceny.

Ciekawą opcją jest również chodzenie… na pchli targ! Jeśli tego typu miejsce kojarzy Ci się wyłącznie ze starymi książkami, winylami, czy rozkompletowanym sprzętem, to będziesz nieźle zaskoczony po przybyciu na miejsce! Giełdy i targowiska pozwalają wyposażyć dom w unikalne dekoracje i to praktycznie za grosze!

Warto również zajrzeć do internetu. Popularne aplikacje i strony z używanymi rzeczami to absolutna kopalnia designu. Ważne jest jednak to, abyś wyposażył się w cierpliwość – w końcu niektórzy użytkownicy doskonale wiedzą, jakie są ceny poszczególnych dekoracji (np. antyków). Nikt nie powiedział jednak, że nie trafisz na osobę, która za grosze będzie sprzedawała prawdziwe wnętrzarskie perełki!

Jakie dekoracje do salonu?

Dobór dekoracji ma również ogromne znaczenie. Jeśli nie interesują Cię ozdoby DIY i chcesz do wnętrza swojego domu wprowadzić dekoracje, które zostaną z Tobą na zawsze (również po skończeniu prac wykończeniowych i dekoracyjnych), to zdecydowanie jednym z najciekawszych rozwiązań są tapety i obrazy.

Tapety pozwalają momentalnie dopełnić całą aranżację mieszkania. Wybierając gęste i widoczne wzory, będziesz mógł całkowicie zrezygnować z wieszania jakichkolwiek ozdób na swoich ścianach.

Stylowe, kolorowe obrazy na płótnie to również wnętrzarski strzał w dziesiątkę. Możesz wykonać je samodzielnie (to doskonała forma zabawy z dziećmi!) lub zdecydować się na gotowe propozycje. Dzisiaj sklepy oferują bardzo szeroką ofertę obrazów, które są posegregowane tematycznie, kolorystycznie, czy stylistycznie.

Kolejną ciekawą propozycją są również zdjęcia i plakaty. Decydując się na tego typu rozwiązanie, możesz mieć pewność, że wystrój pomieszczenia zostanie dopełniony, a wszystkie praktyczne względy zachowane. Wybierając osobiste zdjęcia w ciekawych ramkach, nadasz wnętrzu bardziej osobistego, spersonalizowanego charakteru.

Warto również rozważyć dekoracje, które się zużywają – w końcu często przy wykańczaniu wnętrza efekt finalny zdecydowanie różni się od zamierzonego. Zmieniają się również gust i upodobania domowników. Jeśli podejrzewasz, że u Ciebie może być podobnie, warto postawić na świeczki, czy kadzidełka. Również najpiękniejsze obrusy, firanki, czy chodniczki i dywaniki zużywają się na skutek użytkowania. Warto więc wybrać tego typu budżetowe dekoracje.

Mamy nadzieję, że któraś z naszych propozycji Cię zainspiruje. Powodzenia w urządzaniu wnętrza wymarzonego domu!

Oceń ten artykuł

Jakie tanie dekoracje do domu?

Oceń
Ocena 0/5 na podstawie 0 ocen

Dodaj komentarz