Korzyści płynące z outsourcingu kadr i płac

15/04/2016 Kategorie: Aktualności, Finanse osobiste, Polska
Autor: redaktor naczelny
Czytanie tego artykułu zajmie Ci 5 min

Dział kadr i płac jest jednym z najważniejszych zespołów działających w obrębie firmy. Na jego utrzymanie mogą sobie jednak pozwolić przeważnie jedynie bardzo duże przedsiębiorstwa, zatrudniające setki pracowników.

Dla mniejszych firm rozsądną alternatywą będzie zlecenie prowadzenia spraw kadrowo-płacowych zewnętrznemu biuru rachunkowemu, takiemu jak Business Mind. Oto, co można w ten sposób zyskać.

Obniżenie kosztów prowadzenia przedsiębiorstwa

Najważniejszym plusem korzystania z usług zewnętrznego biura rachunkowego jest zdecydowanie mniejszy koszt takiego rozwiązania, niż utworzenie własnego działu kadr, który będzie zajmował się m.in. wypłacaniem pensji i rozliczeniami podatkowymi pracowników. Zlecając prowadzenie tych prac firmie zewnętrznej, nie jesteśmy obciążeni zatrudnieniem dodatkowego pracownika lub zespołu pracowników.

Większe bezpieczeństwo finansowe firmy

Prace administracyjne wymagają dużego doświadczenia, rzetelności oraz odpowiedzialności. Ryzyko pojawienia się takich nieprawidłowości znacznie spada, jeśli sprawami administracyjnymi zajmuje się zewnętrzne biuro rachunkowe – niektóre z nich są ubezpieczone i gotowe ponieść konsekwencje ewentualnych pomyłek. Powierzenie kwestii rozliczeń biuru rachunkowemu ułatwia również utrzymanie w tajemnicy informacji poufnych o finansach firmy.

Więcej czasu na pracę

Prowadzenie rozliczeń przedsiębiorstwa jest bardzo czasochłonne i wymaga wiedzy na temat czynności administracyjnych. Jeśli prowadzimy firmę możemy zająć się tym sami lub przenieść tę odpowiedzialność na pracowników, efekt jednak będzie ten sam – mniej czasu na właściwie wypełnianie obowiązków służbowych. Przeniesienie tego zadania na biuro rachunkowe pozwoli nam zaoszczędzić czas, a ponadto sprawi, że niekonieczne będzie przeprowadzanie szkoleń pracowniczych z zakresu wykonywania zadań administracyjnych.

Pomoc specjalistów od prawa pracy

Przepisy prawa pracy ulegają ciągłym zmianom. Śledzenie tych zmian i szczegółowe zaznajomienie się z nimi wymaga po pierwsze dużo czasu, a po drugie – specjalistycznej wiedzy z zakresu prawa. Nie każdy pracodawca jest wobec tego w stanie być na bieżąco ze zmianami zachodzącymi w przepisach. Korzystanie z usług firmy zewnętrznej pozwoli nam uniknąć tego obowiązku.

Prowadzenie firmy to duża odpowiedzialność nawet bez zajmowania się sprawami kadrowymi. Dlatego małe i średnie przedsiębiorstwa powinny zainteresować się pomocą ze strony zewnętrznych biur rachunkowych. Business Mind z Gdyni to firma, która od 2010 zajmuje się zarządzaniem płac, zaufało jej już wiele firm, m.in. z branży budowlanej, architektonicznej czy marketingowej, a także wiele spółek zagranicznych.

Oceń ten artykuł

Korzyści płynące z outsourcingu kadr i płac

Oceń
Ocena 0/5 na podstawie 0 ocen

Dodaj komentarz