Kredyty nowej ery. Bank udzieli finansowania, ale tylko wybranym

07/04/2014 Kategorie: Rynek pracy
Autor: redaktor naczelny
Czytanie tego artykułu zajmie Ci 5 min

Wiele mówi się dzisiaj o nowoczesnym sposobie pożyczania pieniędzy, który podbija coraz więcej rynków. Już niemal każdy rozwinięty kraj może pochwalić się kilkoma aktywnie działającymi firmami pożyczkowymi, które nie funkcjonują w oparciu o regulacje rynku bankowego, gdyż są zwyczajnymi przedsiębiorstwami.

100 złotych

Kredyty bankowe tylko dla wybranych?

Jako takie mogą podpisywać dowolne umowy z klientami, mogą więc również pożyczać im pieniądze na ustalonych wspólnie zasadach. Ta furtka, z początku krytykowana przez niektóre grupy ekonomistów czy polityków, ostatecznie stała się wielkim sukcesem komercyjnym i dzisiaj zaobserwować można na rynku prawdziwy rozkwit firm z tego sektora.

Kredyty bankowe coraz częściej udzielane są ludziom z nienaganną historią kredytową i doskonałymi wynikami finansowymi, a więc stają się produktem dość luksusowym. Tysiące klientów decydują się więc na skorzystanie z usług firm pożyczkowych, które niekiedy gotowe są udzielić pierwszego kredytu na zerowe oprocentowanie. Jest to sytuacja na rynku bezprecedensowa, ale wynika także z faktu, że instytucje pożyczkowe tego rodzaju oferują klientom nie więcej niż tysiąc czy dwa tysiące złotych.

Rynek pożyczek na dowolny cel rośnie. Tę formę kredytowania doceniają konsumenci

W ten sposób instytucja taka zyskuje pewność, że kilku niewypłacalnych konsumentów nie spowoduje jej upadku, a jednocześnie sami klienci nie są w stanie wpędzić się w poważne zadłużenie przy stosunkowo niskich kwotach.

Sukces takich stron, jak vivus.pl wynika jednak nie tylko ze zmiany orientacji współczesnego klienta bankowego – istotne jest przede wszystkim to, że pożyczki w Internecie załatwia się dziś od ręki, w ciągu piętnastu minut. Dla osoby posiadającej konto w banku dokonanie weryfikacji online przebiega w mgnieniu oka. Tyle samo czasu zajmuje systemowi komputerowemu sprawdzenie takich danych, jak numer pesel czy dowodu osobistego. Żaden bank nie jest w stanie zaoferować nowemu klientowi jakiejkolwiek pożyczki udzielanej w piętnaście minut, w dodatku bez żadnych zaświadczeń o dochodach. I wydaje się, że jeszcze przez kilka lat instytucje finansowe nie będą w stanie przebić tej oferty.

Oceń ten artykuł

Kredyty nowej ery. Bank udzieli finansowania, ale tylko wybranym

Oceń
Ocena 0/5 na podstawie ocen

Dodaj komentarz