Kto zapłaci 16 miliardów dolarów za Alcatela? My już wiemy

12/06/2015 Kategorie: Aktualności, Biznes, Giełda, Gospodarka, Świat
Autor: redaktor naczelny
Czytanie tego artykułu zajmie Ci 5 min

Nokia opublikowała komunikat prasowy, w którym czytamy, że firma chce nabyć spółkę Alcatel-Lucent za kwotę 16 miliardów dolarów. Transakcja ma być formalnie sfinalizowana prawdopodobnie w I lub II kw. przyszłego roku.

Nokia Lumia

Fotografia: Flickr.com CC BY 2.0 | Autor: Kārlis Dambrāns

Fotografia: Flickr.com CC BY 2.0 | Autor: Kārlis Dambrāns

Po co Nokii Alcatel-Lucent?

O tym, że Nokia rzeczywiście przejmie firmę Alcatel-Lucent spekulowano już od dłuższego czasu, ale dopiero teraz dotarliśmy do oficjalnych zapowiedzi fińskiego producenta. O tym, że Nokia rzeczywiście wykupi Alcatela pisał m.in. kilka tygodni temu serwis technologiczny TechCrunch [TC].

Czytaj również publikację: Dlaczego Soros ucieka z USA na rzecz Europy i Azji? Bloomberg podał szczegóły | Media donoszą, że George Soros przenosi się ze swoim kapitałem inwestycyjnym za granicę. Powodem mają być niskie stopy zwrotu ze względu na topniejące zyski z ropy […] Przeczytaj ten artykuł »

W materiałach opublikowanych przez TC czytamy, że przejęcie konkurenta wzmocni pozycję Nokii na światowym rynku i w przyszłości poprawi konkurencyjność produktów w konfrontacji z Samsungiem, Sony oraz HTC.

Formalne przejęcie Alcatela przez Nokię potwierdzone przez Francuzów

Zgodę na przejęcie Alcatela potwierdziły już francuskie władze. Prezes firmy Alcatel-Lucent ocenił, że to odpowiedni moment na sprawne przeprowadzenie konsolidacji rynkowej, która wzmocni obecność produktów europejskich w kontekście światowego rynku urządzeń mobilnych i teleinformatycznych. Połączenie dwóch gigantów ma przynieść także zintensyfikowanie działań marketingowych podejmowanych na rynkach: azjatyckim i amerykańskim.

O firmie Alcatel-Lucent

Alcatel to jedna z największych firm z sektora telekomunikacyjnego w Europie. Mimo że lata swojej świetności ma już za sobą, nadal uważany jest za jednego z liderów w kategorii usług, oprogramowania i sprzętu. Firmę notuje się na 3 giełdach: w Tokio, Nowym Jorku i Paryżu.

Oceń ten artykuł

Kto zapłaci 16 miliardów dolarów za Alcatela? My już wiemy

Oceń
Ocena 0/5 na podstawie ocen

Dodaj komentarz