Kupujemy mieszkanie na Mokotowie – na co zwrócić uwagę?

23/02/2017 Kategorie: Aktualności, Nieruchomości, Polska
Autor: redaktor naczelny
Czytanie tego artykułu zajmie Ci 5 min

Kupno własnego mieszkania, to dla wielu Polaków ziszczenie najskrytszych marzeń.

Wiele miesięcy odkładania pieniędzy na wkład własny, zawiłe formalności związane z kredytem, negocjacje z deweloperem – to wszystko prowadzi do upragnionego momentu – otrzymania kluczy do własnego „m”. Na jakie jednak mieszkanie się zdecydować? Postawić na lokal z rynku wtórnego, czy jednak mieszkanie prosto od dewelopera? Decydując się na zakup własnego mieszkania, trzeba odpowiedzieć sobie na wiele pytań.

Obecnie w Warszawie powstaje wiele lokali mieszkaniowych. Inwestycjami cieszącymi się największą popularnością są mieszkania na Mokotowie. Doskonała lokalizacja i połączenie z centrum miasta sprawiają, że mieszkania na Mokotowie sprzedają się jak ciepłe bułeczki. Nic dziwnego – z jednej strony jest to dzielnica posiadająca dobre połączenie z resztą miasta, w pobliżu znajduje się przystanek metra. Z drugiej nie brakuje inwestycji z nowymi mieszkaniami, które spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. W chwili obecnej istnieje możliwość wyboru spośród kilku prestiżowych inwestycji, jednak warto się spieszyć, ponieważ nowe mieszkania cieszą się ogromnym zainteresowaniem.

Sprzedaż mieszkań prowadzona jest bezpośrednio przez deweloperów – można rozejrzeć się wśród prowadzonych inwestycji i umówić na spotkanie z deweloperem, który opowie nam o inwestycji i pokaże mieszkania pokazowe. Warto też poszukać informacji o mieszkaniach na Mokotowie w różnego rodzaju portalach informacyjnych – zdarza się, że te same inwestycje wystawiane są w kilku miejscach, a ceny mogą różnić się nieznacznie od siebie. Sprzedaż mieszkań to temat otwarty i jak przekonują specjaliści – warto każdorazowo negocjować ceny z deweloperem – w dobie ogromnej konkurencji w branży budowlanej, zawsze mamy możliwość delikatnej negocjacji ceny, lub otrzymania zniżki np. na miejsce parkingowe, czy komórkę lokatorską. Nowe mieszkania przed zakupem warto bardzo dokładnie obejrzeć, a wszystkie ustalenia pomiędzy nami, a deweloperem zawrzeć w umowie, która uchroni nas przed ewentualnymi sporami. Decyzję o zakupie nowego mieszkania warto dokładnie przemyśleć, a wszelkie pytania zapisać przed spotkaniem z deweloperem. Dobrze też poradzić się na forum internetowym, porozmawiać ze znajomymi, którzy taki krok mają już za sobą, lub przeczytać kilka artykułów na temat sprzedaży mieszkań – pozwoli nam to lepiej przygotować się do spotkania z deweloperem prowadzącym sprzedaż interesujących nas mieszkań.

Oceń ten artykuł

Kupujemy mieszkanie na Mokotowie – na co zwrócić uwagę?

Oceń
Ocena 5/5 na podstawie 2 ocen

Dodaj komentarz