Majątek całego świata w rękach niespełna 100 osób

10/04/2020 Kategorie: Finanse osobiste, Finanse publiczne, Gospodarka
Autor: redaktor naczelny
Czytanie tego artykułu zajmie Ci 5 min

Podczas ostatniego Europejskiego Forum Nowych Nadziei, prowadzący podkreślali wiele ważnych problemów światowych gospodarek. Wśród najpoważniejszych zarzutów jest fakt, że cały majątek świata jest w posiadaniu niespełna 100 obywateli.

To poważny problem – alarmują analitycy

Zdaniem analityków – najważniejszym problemem współczesnej gospodarki są rosnące nierówności społeczne. Przepaść między najbogatszymi, a najbiedniejszymi nadal się powiększa i przynajmniej na razie nie zapowiada się na trend odwracający.

Wielu specjalistów ocenia, że koncentracja kapitału rodzi napięcia i rodzi poważne zagrożenie dla spójności ustrojów demokratycznych.

A co myślą o tym nasi czytelnicy?

Szymon Domagała napisał: Prawda jest taka, że problemy będą narastały, a osoby, które są dzisiaj w klasie średniej albo wskoczą wyżej, albo spadną o kilka szczebli wyżej. Tak to niestety wygląda i na zmiany się nie zapowiada. Bogaci doskonale wiedzą w jaki sposób chronić swój majątek, ale to będzie powodowało realne konflikty i rozłamy w społeczeństwie. Już dzisiaj wiele osób musi żyć na skraju ubóstwa, bo nie mają z czego żyć – taka jest prawda, tylko mainstreamowe media o tym oczywiście nie chcą pisać, bo są opłacane przez elity polityczne i „biznesowe”.

Paweł Sosnowski napisał: Dojdzie do sytuacji, że ludzie znów wyjdą na ulice, bo tak nie da się dłużej żyć. Ktoś nie wytrzyma i krew się poleje – co do zasady – historia po prostu lubi się powtarzać. Dzisiaj wszyscy jesteśmy niewolnikami wielkich korporacji i systemu, który one razem z kastami politycznymi sobie utworzyły. Niestety, ale jak tak dalej pójdzie, to ten świat skończy na niczym. Niby taka duża jest nasza planeta, ale widać nadal za mało na niej miejsca dla niektórych jednostek. To takie żenujące.

A Ty co o tym myślisz? Daj znać w komentarzach!

Oceń ten artykuł

Majątek całego świata w rękach niespełna 100 osób

Oceń
Ocena 5/5 na podstawie 8 ocen
  1. Kaśka pisze:

    Jenu, po co im te wszystkie pieniądze? Rozdali by potrzebującym!

Dodaj komentarz