Na co zwrócić uwagę przy wyborze brokera?

26/07/2019 Kategorie: Finanse osobiste, Gospodarka, Handel, Notowania
Autor: redaktor naczelny
Czytanie tego artykułu zajmie Ci 5 min

Każdy trader staje przed trudnym zadaniem, jakim jest wybór brokera. Usługi powinny być dostosowane do Twojego stylu gry, posiadanego kapitału oraz możliwości. Podjęcie decyzji może być prawdziwym wyzwaniem. Niestety nie ma ma rozwiązania idealnego dla wszystkich.

Istnieją za to brokerzy, którzy posiadają atrakcyjną ofertę dla większości traderów. Jednym z takich dostawców jest Fortissio. W poniższej analizie przedstawiamy, dlaczego warto zainteresować się właśnie tym brokerem. 

Produkty finansowe

Jeśli rozważasz wybór brokera zastanów się, jakie produkty finansowe będą dla Ciebie najlepsze. Większość inwestorów wybiera tradycyjne waluty. Niektóre osoby decydują się jednak na mniej popularne rozwiązania. Fortissio odpowiada na potrzeby obu grup. Oprócz rynku walutowego uzyskasz dostęp do towarów, indeksów oraz akcji.

Waluty

Fortissio udostępnia użytkownikom najpopularniejsze waluty, takie jak euro, dolar amerykański, jen, czy frank szwajcarski. Najważniejsze światowe waluty są dostępne dzięki kontraktom CFD. 

Akcje

Nie musisz decydować się na zakup instrumentów, aby na nich zarobić. Fortissio daje dostęp do akcji największych światowych firm za pośrednictwem kontraktów CFD. Możemy wymienić tutaj m. in. Apple, Microsoft, Amazon, eBay, Google i innych. 

Indeksy

Indeksy odpowiadają wartościom określonych sektorów rynku. Nie mamy tu do czynienia z rzeczywistymi produktami, dlatego zamiast handlu bezpośredniego należy wykorzystać instrumenty pochodne. 

Surowce

Surowce to ciekawa alternatywa dla walut. Zalecamy skorzystać z tej możliwości, jeśli na innych rynkach panuje niestabilność. Traderzy zazwyczaj inwestują w kawę, bawełnę oraz cukier. Wśród surowców energetycznych królują ropa naftowa oraz gaz ziemny. 

Kontrakty CFD

Fortissio daje dostęp do handlu za pośrednictwem CFD. Jednocześnie broker zaznacza, że nie jest to opcja dla początkujących traderów. Kontrakty różnicowe dają szansę na wysoki zysk, ale wymagają podejmowania dość dużego ryzyka. Ten typ handlu jest dla osób, które posiadają dużą wiedzę oraz doświadczenie w inwestowaniu. Polecamy również zapoznanie się z kilkoma zaleceniami, które broker zamieszcza na swojej stronie:

 • szczegółowo zapoznaj się z funkcjonowaniem platformy oraz przetestuj ją w praktyce zanim rozpoczniesz handel CFD,
 • bądź świadomy ryzyka, na które się decydujesz,
 • zanim rozpoczniesz handel CFD postaraj się zdobyć jak najwięcej wiedzy na ten temat,
 • upewnij się, że jesteś w stanie zapewnić depozyt zabezpieczający w przypadku poniesienia strat,
 • inwestuj tylko takie fundusze, które możesz utracić bez zagrożenia dla swojej sytuacji finansowej,
 • w pierwszej kolejności skup się na zarządzaniu obecnymi transakcjami.

Bezpieczeństwo

Jedyną rozsądną opcją na rynku Forex jest wybór regulowanego brokera. Fortissio jest grecką spółką nadzorowaną przez właściwe urzędy Unii Europejskiej. Klienci firmy mogą być spokojni o kwestie przestrzegania prawa oraz ochronę swoich interesów. Fortissio przechowuje fundusze swoich użytkowników na osobnych rachunkach. Dzięki temu nigdy nie zostają użyte do nieuzasadnionych transakcji wewnątrz firmy. Oprócz tego broker zapewnia fundusz rekompensacyjny. To oznacza, że inwestorzy mogą liczyć na odszkodowanie w przypadku niewypłacalności firmy. 

Platforma

Załącznik:
fortissio-polska mobilne.png

Jedną z najważniejszych kwestii przy wyborze brokera jest rodzaj proponowanej platformy. Inwestorzy korzystają z niej codziennie, a ich interesy są uzależnione od funkcjonalności oprogramowania. W przypadku Fortissio dostajemy dostęp do platformy Tick Tech. Odpowiada ona potrzeby większości inwestorów. 

Postanowiliśmy zrobić krótkie podsumowanie zalet Tick Tech w jednym miejscu:

 • Wbudowana Akademia Handlu

Na każdym etapie inwestowania warto poszerzać swoją wiedzę i rozwijać umiejętności. Platforma Tick Tech to różne samouczki oraz szkolenia dopasowane do poziomu zaawansowania tradera. Inwestorzy zapoznają się z różnymi metodami zarządzania ryzykiem oraz strategiami handlowymi.

 • Przydatne narzędzia

Użytkownik platformy Tick Tech codziennie otrzymuje bieżące wykresy, wiadomości finansowe oraz kalendarze ekonomiczne. Na tej podstawie łatwiej ocenić, w którą stronę zmierza rynek i jak zmienią się notowania. Dzięki temu użytkownicy mogą podjąć najkorzystniejsze decyzje handlowe.

 • Swobodny handel 

Okazja do przeprowadzenia korzystnych transakcji może natrafić się w najmniej spodziewanych momentach. Dobre platformy umożliwiają handel w dowolnym miejscu przy użyciu różnych urządzeń. Oprogramowanie Fortissio jest dostępne poprzez różne przeglądarki internetowe, komputer oraz urządzenia mobilne. 

Nie trzeba pobierać aplikacji na swoje urządzenia lub przechodzić przez długotrwałe aktualizacje. Oprócz tego możesz swobodnie przełączać swój profil pomiędzy różnymi sprzętami. Najwyższa klasa technologii oraz opracowanie graficzne pozwalają na odczytywanie szczegółowych danych, dostęp do wykresów oraz narzędzi. Wersja mobilna umożliwia szybką obsługę i podgląd rynku, dzięki czemu nic Cię nie ominie. 

 • Dodatkowe udogodnienia

Fortissio stworzył platformę dla początkujących i doświadczonych użytkowników. Firma zapewnia rozwiązanie, które świetnie wpisuje się w zapotrzebowanie handlowców. My zwróciliśmy uwagę przede wszystkich na wsparcie dla użytkowników, które udostępniono z poziomu platformy. Dużą zaletą są transakcje jednego kliknięcia oraz dostęp do dźwigni na poziomie sięgającym 1:200. Warto zaznaczyć, że platforma jest dostępna w 6 językach, w tym polskim. 

Konta dla użytkowników

Jeśli chcesz utworzyć konto na platformie danego brokera, przeanalizuj jakie korzyści oferują dostępne opcje. Fortissio zapewnia 6 kont detalicznych. Pierwsze z nich jest dostępne po wpłacie depozytu o wysokości 200 USD. Właściciele konta Basic mogą liczyć na darmowe szkolenia, webinary, osobistego managera konta, Trading Insider oraz wiadomości POP UP. Kolejne konta to:

 • Discovery – dodatkowo zapewnia 5% zniżki,
 • Silver – daje dostęp do Trading Central na 1 miesiąc oraz 10% zniżki,
 • Gold – posiadacze mogą liczyć na Trading Central przez 2 miesiące oraz 15% zniżki,
 • Diamond – oferta obejmuje Osobistego Agenta zajmującego się obsługą klienta, Trading Central przez 3 miesiące i 20% zniżki,
 • VIP – daje 25% zniżki oraz Trading Central na 4 miesiące.

Załącznik:
fortissio-pl.png

Dostęp do poszczególnych poziomów zależy od wysokości posiadanego rachunku. Wszyscy nowi użytkownicy otrzymują również 10 chronionych transakcji. Dzięki temu możesz sprawdzić na jakim poziomie są Twoje umiejętności oraz jak funkcjonuje platforma w praktyce. 

Dodatkowe narzędzia handlowe

Posiadacze konta Fortissio otrzymują codzienne wiadomości SMS, które sugerują możliwe zmiany cen. Dzięki temu każdy użytkownik może szybko zareagować i ulepszyć swoją strategię inwestycyjną. 

Wiadomości oraz wykresy to jednak nie jedyne narzędzia, na podstawie których inwestorzy dokonują decyzji handlowych. Wszyscy klienci Fortissio mają wgląd to usługi Trading Insider. Ta funkcja przedstawia trendy wśród aktywnych inwestorów. Znajdziemy tam dane, wykresy oraz linki przesłane od osób trzecich. Niestety te informacje nie podlegają rzetelnej weryfikacji, dlatego każdy trader musi wykonać analizę tych materiałów na własną rękę. 

Dokładniejsze dane zapewnia usługa Trading Central. Tutaj dedykowany zespół specjalistów szczegółowo analizuje dane i przeprowadza badania. Na tej podstawie powstają dokładne zestawienia i strategie, które stanowią nieocenioną pomoc dla inwestorów. Badania finansowe są oparte na sprawdzonej metodologii i zupełnie niezależne. W przypadku Fortissio dostęp do Trading Central otrzymują posiadacze rachunków o wartości od 5000 USD. 

System depozytów oraz wypłat

Inwestorzy, którzy mieli już styczność z usługami różnych brokerów wiedzą, że wpłaty oraz wypłaty z konto użytkownika nie zawsze przebiegają sprawnie. Oczekiwanie na przelew środków nie powinno stanowić problemu dla inwestorów. Jeśli chcemy tego uniknąć warto wybrać Fortissio. Broker zadbał o maksymalne usprawnienie tych procesów. Dokonując depozytu możesz wybrać różne opcje płatności, a zlecenia wypłaty są przetwarzane już pierwszego dnia roboczego.

Wsparcie klienta

Podczas inwestowania ważna jest szybka pomoc brokera. Fortissio zatrudnia wyłącznie wykwalifikowanych doradców, którzy udzielają sprawnej i profesjonalnej pomocy inwestorom. Personel wsparcia technicznego służy inwestorom przez całą dobę przez 6 dni w tygodniu. Obsługa Klienta funkcjonuje we wszystkie dni robocze w godzinach 8:00 – 20:00. Ponadto Fortissio oferuje różne sposoby kontaktu.

Opinie o brokerze

Inwestorzy, którzy chcą wybrać najlepszego brokera z reguły poszukują jak najwięcej danych oraz recenzji o firmie. Informacje o Fortissio, na które natrafimy w internecie wskazują na jego ciekawą ofertę. Większość dotychczasowych opinii jest pozytywnych, co dodatkowo utwierdza w przekonaniu, że jest to firma godna zaufania. 

Odradzamy sugerowanie się negatywnymi recenzjami. Nasza analiza pokazuje, że mogą być one działaniem nieuczciwej konkurencji oraz osób podejmujących nieodpowiedzialnie decyzje handlowe. 

Oceń ten artykuł

Na co zwrócić uwagę przy wyborze brokera?

Oceń
Ocena 0/5 na podstawie 0 ocen

Dodaj komentarz