Najbardziej dochodowe zawody w Polsce

24/12/2021 Kategorie: Finanse osobiste, Rynek pracy
Autor: redaktor naczelny
Czytanie tego artykułu zajmie Ci 5 min

Wiele osób pewnie z samej ciekawości zastanawia się, czy nie mógł wybrać lepszej ścieżki zawodowej kariery. Bardzo często słyszymy w telewizji o atrakcyjnych zawodach oraz bajecznych kwotach, które zarabiają reprezentanci danej branży. Czy chcesz się dowiedzieć jakie zawody są najwyżej doceniane finansowo? Zapraszamy do przeczytania poniższego artykułu!

Jaki zawód jest najbardziej opłacalny?

Kwoty, które podamy, oczywiście są uśrednioną wartością występującą na danym stanowisku. Wbrew pozorom, na samym szczycie nie będą się znajdować specjaliści z branży IT. Pomimo atrakcyjnych stawek, o których krążą już legendy, na tegorocznym szczycie rankingów znajdują się zarządzający funduszami instytucji finansowych, których wynagrodzenie oscyluje w granicach 30 tysięcy złotych.

Odpowiadają za wyznaczanie rozmaitych strategii inwestycyjnych oraz wybór spółek z portfela funduszu. Żeby móc pracować na takim stanowisku, należy zdać egzaminy z zakresu finansów, rachunkowości i prawa gospodarczego. Egzamin taki nadzorowany jest przez Komisję Nadzoru Finansowego.

Kolejny na naszej liście będzie starszy prawnik, którego wynagrodzenie w kancelarii wynosi około 20 tysięcy złotych miesięcznie. Jako jedno z wyższych stanowisk w firmie, posiada równie wysokie wynagrodzenie za swoją pracę. Wiele lat nauki i zdobywanego doświadczenia sprawia, że tak bardzo się cenią.

Dochodowe zawody

Wróćmy jednak do branży It, w której doświadczony programista Java, może zarobić blisko 20 tysięcy złotych. Nie jest to oczywiście łatwy zawód, gdyż zaczyna się zwykle na stanowiskach juniorskich ze stawką około 5 tysięcy złotych.

Wcześniej oczywiście trzeba nauczyć się skomplikowanego języka programowania, który szybko zweryfikuje Twoje predyspozycje do tego typu pracy. Jeśli jednak wystarczy Ci determinacji, to może być wyśmienity zawód, w którym z pewnością nie będziesz narzekać na nudę. Nieustanne uzupełnianie wiedzy i zadania logiczne w wyśmienity sposób trenują umysł podczas wymagających projektów.

Gdzie się dużo zarabia?

Główny księgowy będzie zarabiał nieco poniżej siedemnastu tysięcy złotych. Jest to oczywiście bardzo odpowiedzialne stanowisko, ponieważ pracownik jest odpowiedzialny za transakcje w firmie. Szeroka wiedza z zakresu prawa podatkowego to chleb powszedni, w każdej dużej firmie, gdzie tak istotne jest minimalizowanie niepotrzebnych kosztów.

Wschodzącym zawodem z branży IT jest specjalista od Cyber Security, czyli bezpieczeństwa sieciowego w firmie, oraz poza nią. Zarobki utrzymują się na poziomie głównego księgowego, a odpowiedzialność jest za bezpieczeństwo ważnych danych całej firmy.

To dzięki takim specjalistom, wrażliwe dane logowania do Twojego banku są prawidłowo zabezpieczone przed atakami hakerów. Rosnąca komputeryzacja oraz lola danych cyfrowych na świecie sprawia, że ten zawód staje się niezwykle przyszłościową dziedziną rozwoju zawodowego.

Mamy nadzieję, że powyższe artykuły przedstawiły w rzeczowy sposób najbardziej dochodowe zawody w naszym kraju, a może niektórym dały do myślenia o zmianie specjalizacji w danym kierunku.

Oceń ten artykuł

Najbardziej dochodowe zawody w Polsce

Oceń
Ocena 0/5 na podstawie 0 ocen

Dodaj komentarz