Nie daj się oszukać – czyli jak bezpiecznie wziąć pożyczkę i nie zbankrutować?

22/03/2018 Kategorie: Aktualności, Finanse osobiste
Autor: redaktor naczelny
Czytanie tego artykułu zajmie Ci 5 min

W życiu bywa różnie. Zdarzają się sytuacje, że nie zawsze starcza nam pieniędzy. Ale coraz powszechniejszy dostęp do pożyczek gotówkowych i mniejsze wymogi formalne sprawiają, że w każdej chwili możemy podreperować domowy budżet.

Nie róbmy tego jednak zbyt pochopnie, bez przemyślenia i sprawdzenia warunków umowy. Warto dowiedzieć się jak bezpiecznie wziąć pożyczkę, by nie zostać naciągniętym lub oszukanym. Pamiętajmy, że zbyt pochopnie podjęta decyzja może być w przyszłości źródłem długofalowych problemów, frustracji oraz ogromnego stresu. A tego można przecież uniknąć!

finanse osobiste

Wyznaczmy cel i oceńmy naszą zdolność kredytową

Spontaniczność nie jest wskazana. Zanim usiądziemy do przeglądania i wybierania odpowiedniej oferty, powinniśmy jasno określić nasze potrzeby oraz możliwości finansowe. Przykładowo naszym celem może być remont mieszkania, zakup nowego sprzętu AGD lub pomoc finansowa w usamodzielnieniu się wnuków. Po tym możemy przejść do kolejnego kroku – analizy naszej zdolności kredytowej. Zastanówmy się, czy jesteśmy w stanie część potrzebnej kwoty wyłożyć z własnej kieszeni, czy też będziemy musieli pożyczyć całość. Warto upewnić się także czy nie mamy jakichś niespłaconych należności i tym samym nie figurujemy w biurach informacji kredytowej lub gospodarczej jako dłużnik.

Sprawdźmy wiarygodność firmy pożyczkowej

Przed podpisaniem umowy powinniśmy dokładnie zweryfikować pożyczkodawcę i oferowane przez niego usługi. Możemy to zrobić za pośrednictwem Internetu. Dzięki temu mamy możliwość szybkiego odrzucenia niewiarygodnych firm, które nie podlegają żadnemu nadzorowi, a tym samym są nastawione na szybki zysk, żerując na naiwności swoich klientów.

Jak porównać pożyczki

Pytanie tylko, jak znaleźć godnego zaufania pożyczkodawcę i najkorzystniejszą ofertę? Pomocna może okazać się w tym internetowa porównywarka firm pożyczkowych pod adresem www.bazarkredytowy.pl Zanim oferta pozabankowej usługi trafi na rankingową listę, to sprawdzana jest rzetelność pożyczkodawców oraz zgodność zapisów zawieranych z nim umów z obowiązującymi regulacjami prawnymi. Tutaj nie ma miejsca na niesprawdzone i przypadkowe usługi.

Ranking usług tego typu oraz firm

Ranking kredytów gotówkowych daje nam możliwość porównania kilkunastu ofert pod względem parametrów takich jak: RRSO, oprocentowanie, wysokość miesięcznej raty oraz prowizja. Firmy pożyczkowe zobowiązane są do działalności według przepisów ustawy antylichwiarskiej. Oznacza to, że ceny pożyczek u poszczególnych pożyczkodawców są do siebie bardzo zbliżone, ale nie zawsze takie same. Często różnią się one niuansami, np. jedni oferują pierwszą pożyczkę za darmo, a drudzy doliczają prowizję. Dlatego czytając umowę musimy zwrócić szczególną uwagę na: oprocentowanie pożyczki, dodatkowe opłaty, zabezpieczenia i koszty związane z obsługą pożyczki oraz inne zapisy, zwłaszcza te pisane „drobnym druczkiem”.

Pożyczki przez Internet

Gdy już zdecydujemy się na konkretną ofertę, to porównywarka przekieruje nas na stronę firmy, gdzie możemy złożyć wniosek o pożyczkę. Kilka minut po wypełnieniu formularza otrzymamy informację, czy nasz wniosek rozstał rozpatrzony pozytywnie. Później pieniądze są przelewane na konto bankowe.

Bezpieczny kredyt

Podsumowując, znalezienie bezpiecznej oferty pożyczkowej wcale nie jest takie trudne. Musimy tylko poświęcić trochę czasu na porównanie ofert i dokładne zapoznanie się z treścią umowy. Nie żałujmy tego czasu! W ten sposób i tak zyskujemy, ponieważ nie musimy chodzić po bankach ani telefonować.

Oceń ten artykuł

Nie daj się oszukać – czyli jak bezpiecznie wziąć pożyczkę i nie zbankrutować?

Oceń
Ocena 0/5 na podstawie ocen

Dodaj komentarz