Nowoczesne zarządzanie kosztami przy pomocy systemu EBI24

06/03/2018 Kategorie: Aktualności, Biznes, Finanse osobiste, Konta oszczędnościowe
Autor: redaktor naczelny
Czytanie tego artykułu zajmie Ci 5 min

Dzięki korzystaniu z nowoczesnych narzędzi zarządczych, takich jak system EBI24 możemy w prosty sposób dokumentować, księgować i archiwizować każde zdarzenie gospodarcze, skutecznie kontrolując finanse w firmie.

Zarządzanie finansami w firmie to zadanie wymagające świadomego planowania i ciągłej kontroli. Aby móc skutecznie planować przychody, monitorować koszty i dbać o dyscyplinę finansową potrzebna jest dobra organizacja pracy.

faktura VAT

Niezależnie od wielkości firmy i charakteru prowadzonej działalności ręczne zarządzanie finansami w tradycyjny sposób wymaga znacznych nakładów pracy i stanowi znaczne obciążenie dla właściciela firmy oraz osób zajmujących się finansami i księgowością.

Wysyłka i odbiór dokumentów księgowych na poczcie, ręczne sprawdzanie zgodności odebranych faktur z wysłanymi zamówieniami i wprowadzenie dokumentów do systemu księgowego, ręczne generowanie płatności bankowych na podstawie danych kont zawartych na fakturach, czy choćby weryfikacja nadesłanych kont bankowych celem wykrycia zmian w numerach kont lub fałszywych faktur to tylko niektóre z niedogodności.

Dzięki EBI24 proces zarządzania kosztami przebiega dużo prościej, a wszystkie operacje, takie jak wystawianie, wysyłka i korygowanie  zamówień, rachunków i faktur, następują drogą elektroniczną umożliwiając pełną kontrolę nad całym procesem. Jednak oszczędność czasu i pracy oraz dostępność 24h/7 to niejedyne zalety systemu EBI24. Co jeszcze zyskujemy?

•    Unikanie pomyłek wynikających z błędnie wystawionych faktur, czy niepoprawnie wprowadzonych numerów kont

System automatycznie łączy odebrane faktury z zamówieniami i dokonuje porównania obu dokumentów. Dzięki EBI24 automatyczne wykrywane są sytuacje, gdy faktura nie pokrywa się z zamówieniem lub gdy kolejne faktury od tego samego odbiorcy przychodzą z innym kontem.

•    Przejrzystość kosztów
Dzięki systemowi EBI24 ewidencja kosztów staje się bardziej klarowna. Możliwość przypisania wydatków do generujących ją podmiotów, przyporządkowanie kosztów i przychodów do projektów czy kontrahentów sprawia, że możemy z łatwością sprawdzić, który projekt jest najbardziej zyskowny, a który nie przełożył się na zaplanowane zyski.

•    Stały monitoring i analiza wyniku finansowego
Manualne tworzenie zestawień finansowych jest pracochłonne. Łatwiej również o pomyłki, wynikające choćby z ręcznego wprowadzania danych. W przypadku systemu EBI24 mamy możliwość tworzenia zaawansowanych raportów w czasie rzeczywistym, co ułatwia analizę i usprawnia proces decyzyjny.

•    Łatwiejsza dbałość o płynność i dyscyplinę finansową
Elektroniczny dostęp do dokumentów z dowolnego miejsca i urządzenia, 24h na dobę sprawia, że zarówno te najnowsze jak i historyczne dokumenty finansowe są zawsze pod ręką, bez potrzeby kontaktu z księgowością. Elastyczny system kontroli bezpieczeństwa sprawia, że każdy pracownik może otrzymać dostęp do tych dokumentów, które są mu potrzebne do pracy.

Oceń ten artykuł

Nowoczesne zarządzanie kosztami przy pomocy systemu EBI24

Oceń
Ocena 5/5 na podstawie 1 ocen

Dodaj komentarz