Oprogramowanie dla hoteli

28/10/2016 Kategorie: Aktualności, Biznes, Finanse osobiste, Konta oszczędnościowe, Polska
Autor: redaktor naczelny
Czytanie tego artykułu zajmie Ci 5 min

Każdy nowoczesny hotel potrzebuje coraz to nowoczesnych udogodnień, ponieważ dzięki temu więcej klientów rezerwuje pokoje.

Hotel

Fot. Flickr.com CC 2.0 Andy Wright

Komunikacja między pracownikami także jest ważna, aby wszystko działało sprawnie. Obecnie hotele wdrażają systemy informatyczne pomagające zarówno na co dzień pracownikom jak i gościom. Są to bardzo zaawansowane oprogramowania, które stanowią ważny element nie tylko podczas rezerwacji. Przede wszystkim mają zautomatyzowany system zapamiętywania i przechowywania danych, a także doskonałą formę rezerwacji noclegów dla gości.

Jest to bardzo ważne również na odległość, dzięki czemu pracownicy recepcji nie muszą stale sprawdzać ile gości opłaciło drogą internetową nocleg. System pokazuje nie tylko rezerwację, ale również termin przyjazdu, dni pobytu, a także ilość gości, na jaką trzeba się przygotować. To ułatwia prace przygotowawcze dla firmy sprzątającej, a także dla pracowników którzy już wiedzą, który pokój mają udostępnić. Jeśli hotel posiada restaurację, wówczas zainstalowany system zarządzania hotelem jest z nią kompatybilny. Restauracja wiedząc, ile będzie gości, przygotowuje odpowiednią ilość dań. Przekłada się to na oszczędności zakupów, świeżość jedzenia, a także ilość prac, jakie kucharze mają do wykonania. Wszystko odbywa się na bieżąco, dlatego jest to tak korzystne. Dodatkową opcją jest to, że oprogramowanie hotelowe działa również podczas pobytu gości, ułatwiając wiele działań. Współdziała z zarejestrowanymi urządzeniami, takimi jak telewizja, a nawet pomaga w korzystaniu z Internetu. Hotele mogą również dzięki takiemu nowoczesnemu rozwiązaniu, pokazać w łatwy sposób, jakie atrakcje są w okolicy a także zaprosić na wyjątkowe imprezy. Goście sami przeglądają spis atrakcji na specjalnym telebimie, a w międzyczasie mogą obejrzeć ciekawe zaproszenia czy reklamy. System zapisuje te informacje, a dział marketingu hotelowego od razu wie, na co ma skupić swoja uwagę przyciągając uwagę kolejnych gości. W sprzedaży jest kilka opcji programów dla hoteli, standardowa, dla małych i średnich hoteli a także rozszerzona.

Każdy pakiet jest droższy od poprzedniego, dlatego że posiada dodatkowe moduły. Są one dopasowane pod względem wielkości hotelu, ilości gwiazdek a także parametrów urządzeń i potrzeb. Koszty zainstalowania są liczone w dziesiątkach tysięcy złotych, natomiast dodatkowo jest pomoc merytoryczna, wsparcie techniczne a także kontrola systemu. Na początku cała brygada hotelu uczy się na szkoleniach obsługi, ponieważ system ten działa w wielu różnych językach. To, co najważniejsze, to to że instaluje system na potrzeby recepcji, działu księgowego, restauracji, pokojówek a także obsługi hotelowej dla gości oraz ewentualnej ochrony obiektu. Jest to idealne uzupełnienie dla posiadanej bazy danych, ale również można łatwiej sporządzać raporty, podsumować sprzedaż noclegów czy podliczyć zyski pod koniec miesiąca. Obsługa gości bez wcześniejszej rezerwacji także jest łatwiejsza. System zarządzania hotelem można podłączyć także do monitoringu, dzięki czemu jest jest większa kontrola tego, co dzieje się na terenie obiektu.

Oceń ten artykuł

Oprogramowanie dla hoteli

Oceń
Ocena 0/5 na podstawie ocen

Dodaj komentarz