Paczki z Amazona w paczkomatach inPostu. Wojna czy rewolucja?

07/03/2021 Kategorie: Biznes, Gospodarka, Polska
Autor: redaktor naczelny
Czytanie tego artykułu zajmie Ci 5 min

Rafał Brzoska poinformował, że zbliża się jego współpraca z Amazonem. Czy porozumienie obu firm będzie korzystne dla klientów Allegro oraz Amazona? Czy serwis jest już dostępny na terenie Polski? A co ważniejsze, czy istnieje zagrożenie dla popularnego w Polsce serwisu Allegro? Zobaczmy sami!

Czy współpraca obu firm wyjdzie klientom na dobre?

Serwis Allegro będzie miał poważnego konkurenta. Zaczęło się to wszystko od tego, że Amazon poinformował światowy rynek o tym, że zamierza uruchomić swoją polską stronę. Firma zapowiedziała o poszerzeniu swoich usług o „wprowadzenie pełnej oferty detalicznej dla polskich konsumentów”

Wielu ekspertów twierdzi, że Rafał Brzoska może cieszyć się ogromnym sukcesem jego działalności. Nie jest to tylko ważny moment dla Amazona, ale także dla klientów, którzy na opcję dostawy z Amazona do paczkomatów czekali od dawna. Czy można tu mówić o wojnie? Z pewnością nie pomiędzy Amazonem a inPostem.

Czy usługa jest już dostępna w Polsce?

O otwarciu nowego rodzaju usług dla rynku polskiego słyszy się już od dawna. Widoczne jest, że Amazon podejmuje zdecydowane kroki. Co na to wskazuje? Przedsiębiorcy mogą zgłaszać już teraz chęć sprzedaży swoich artykułów poprzez serwis sell.amazon.pl – więc de facto polski oddział Amazona kieruje się w stronę przedsiębiorców, ponieważ od strony logistycznej wszystko zostało już zaplanowane. Warto dodać, że jest już w Polsce dziewięć punktów, gdzie Amazon magazynuje swoje towary, a niebawem ruszy budowa kolejnych.

Czy istnieje realne zagrożenie dla serwisu Allegro?

Jeżeli już jakaś wojna ma zaistnieć, to tylko między Amazonem a Allegro. Brzoska zakłada, że nawet jeśli konkurencja ze strony Poczty Polskiej, Alibaba Group Holding Ltd. oraz AliExpress zaistnieje, to i tak te firmy nie miałyby dostatecznie rozwiniętej liczby paczkomatów. Mowa tu o takich ilościach, które realnie zagroziłyby inPostowi. Czy dobrej myśli może być również Allegro? Przypuszcza się, że zdecydują się oni na bardziej ostrożne działania, ponieważ niedawno wyciekła informacja, że planują stworzyć sieć własnych paczkomatów. Czy czeka nas wojna paczkomatowa?

Oceń ten artykuł

Paczki z Amazona w paczkomatach inPostu. Wojna czy rewolucja?

Oceń
Ocena 5/5 na podstawie 11 ocen

Dodaj komentarz