Philips zredukuje poziom zatrudnienia w polskich zakładach produkcyjnych?

12/06/2020 Kategorie: Biznes, Gospodarka, Przemysł, Rynek pracy
Autor: redaktor naczelny
Czytanie tego artykułu zajmie Ci 5 min

Dotarliśmy do informacji, z których jednoznacznie wynika, że polska fabryka marki Philips może niebawem przystąpić do redukcji zatrudnienia.

Fotografia zgodnie z obowiązującą licencją CC by Chuwa (Francis)

5 tys. specjalistów w polskiej fabryce

W tej chwili w polskiej fabryce Philipsa pracuje w sumie około 5 tys. specjalistów z różnych sektorów działalności firmy. Zdaniem przedstawicieli marki, firma ma przejść pod gruntową restrukturyzację i przejść pod władanie innego podmiotu – właściwie, Philips ma stworzyć nową spółkę, która będzie odpowiadała za produkcję systemów oświetleniowych.

Sam proces restrukturyzacji ma zająć w sumie około osiemnaście miesięcy i zostać uruchomiony na początku przyszłego roku.

Na razie nie wiadomo jeszcze, czy planowane zmiany będą wiązały się redukcją zatrudnienia. Philips na przeprowadzenie całego procesu ma wydać w sumie około 200 milionów złotych.

A co o tym myślą nasi czytelnicy?

Remigiusz Fiszer napisał: Według mnie nie będzie zwolnień, a nawet jeśli – to raczej związane to będzie z małą roszadą stanowisk – na pewno nie będzie tak jak niektórzy sobie to wyobrażają, że z dnia na dzień zwolnią połowę, czyli te 2,5 tys. pracowników. Philips liczy się z niskimi kosztami produkcji w Polsce i moim zdaniem nie zrezygnuje z naszych specjalistów. To co media piszą to zwykłe zastraszanie opinii społecznej i tyle. Nie dajcie się zwieść takim mediom, jak to. Nie będzie prawdopodobnie żadnych wyraźnych redukcji.

Michał Terka napisał: Ah te pismaki – jeszcze nic nie wiedzą, a już sieją zamęt. Moim zdaniem nie będzie żadnych zwolnień pracowniczych, bo z moich informacji wynika, że Philips w Polsce może pochwalić się bardzo dobrymi wynikami finansowymi. Oczywiście to nic pewnego, ale moim zdaniem informacje na temat rzekomych zwolnień pracowniczych są daleko idące i na razie wstrzymałbym się z jakimkolwiek komentarzem w tej sprawie. Pozdrawiam wszystkich pracowników polskiej fabryki.

A Wy co o tym myślicie? Dajcie znać w komentarzach!

Oceń ten artykuł

Philips zredukuje poziom zatrudnienia w polskich zakładach produkcyjnych?

Oceń
Ocena 5/5 na podstawie 1 ocen
  1. Irek pisze:

    Ja tam się zgodzę z Remigiuszem! Pewnie tak będzie!

Dodaj komentarz