Pierwszy kredyt samochodowy – czym się kierować?

12/08/2016 Kategorie: Aktualności, Bankowość, Biznes, Finanse osobiste, Polska
Autor: redaktor naczelny
Czytanie tego artykułu zajmie Ci 5 min

Kredyt na samochód jest bardzo popularnie przydzielaną pożyczką, która wbrew swojej nazwie, obejmuje również możliwość zakupu innego rodzaju ruchomości np. motocykle, ciągniki, maszyny budowlane, naczepy itp.

Kredyt samochodowy jest często wykorzystywany, głównie ze względu na szerokie zastosowanie oraz na stosunkowo niskie oprocentowanie. Dzięki niemu możemy pozwolić sobie na zakup danego pojazdu, bez konieczności posiadania całkowitej wymaganej kwoty. Ponadto cechuje się małymi wymaganiami w stosunku do kredytobiorcy co sprawia, że z łatwością możemy go otrzymać. Jego zasięg obejmuje zarówno produkty nowe, jak i używane.

Czy kredyt samochodowy posiada jakieś wady?

Taki rodzaj pożyczki cechuje się również kilkoma bardziej uciążliwymi kwestiami. Pierwszą jest obowiązek ustanowienia zabezpieczenia na pojeździe, który objęliśmy kredytem. Oznacza to, że bank staje się jego współwłaścicielem i może go przejąć w razie nie wywiązywania się z zobowiązań. Drugą uciążliwą kwestią jest konieczność wykupienia oraz utrzymywania aktywnego AC podczas trwania kredytu. Dodatkowo w większości przypadków takie pożyczki nie są udzielane na pojazdy, które są starsze niż 8 lat. Jeżeli chodzi o oprocentowanie kredytu samochodowego, jest ono zdecydowanie wyższe niż kredytu hipotecznego. Powiązane jest to z okresem kredytowania, który w tym przypadku wynosi ok 5 lat.

Najlepsze oferty

W celu wyboru odpowiedniej oferty, istotne jest zapoznanie się z obecnymi rankingami. Zawierają one najlepsze propozycje, które są zestawione oraz zaprezentowane w przejrzysty sposób. Unikniemy w ten sposób długotrwałego researchu. W tym miesiącu w czołówce znajduje się BGŻ BNP Paribas, który oferuje nam pożyczkę z oprocentowaniem od 3,99% na 8 lat. Dodatkowo gwarantuje nam niezmienne raty, które będą stałe przez cały okres kredytowania. Drugie miejsce należy do Alior Banku, który udziela nam kredytu na okres do 5 lat, a jego oprocentowanie to 5%. Kwotą, którą możemy pożyczyć wynosi maksymalnie 150 tys. zł. Trzecie miejsce zajmuje Getin bank, dzięki któremu możemy uzyskać kredyt nawet na 10 lat, a jego wartość może stanowić nawet 10% wartości pojazdu.

Więcej informacji na temat ofert znajdziemy sprawdzając porównanie kredytów samochodowych.

Oceń ten artykuł

Pierwszy kredyt samochodowy – czym się kierować?

Oceń
Ocena 0/5 na podstawie 0 ocen

Dodaj komentarz