Podstawowe produkty i usługi bankowe. Na pewno znasz je wszystkie?

22/03/2017 Kategorie: Aktualności, Biznes
Autor: redaktor naczelny
Czytanie tego artykułu zajmie Ci 5 min

Konta osobiste i rachunki firmowe w bankach są rzeczą mocno promowaną w ostatnich latach ze względu na zagrożenia wynikające ze wzrostu konkurencji przez banki zagraniczne, zmianę pokoleń najczęściej z kont osobistych korzystających, oraz zwiększenie świadomości konsumenckiej.

Ostatnie lata mocno nam uświadomiły że konieczność uiszczania miesięcznych płatności za prowadzenie rachunku bankowego jest czynnością niesprawiedliwą głównie ze względu na to że to bank potrzebuje bardziej naszych pieniędzy niż my banku. Wzrost liczby kont osobistych w Polsce jest również wynikiem dużej ilości benefitów oferowanych przez bank podczas zakładania konta jako nowy klient.

Kredyty i pożyczki

Kredyty i pożyczki są formą finansowania zarówno działalności firmowej jak zaspokajania potrzeb osobistych osób fizycznych, jeżeli jest taka potrzeba. W Polsce coraz popularniejsze stają się specjalne oferty kredytowe z mniejszym oprocentowaniem i korzystniejszymi warunkami takie jak kredyty studenckie. Kredyty te są udzielane studentom, którzy dotknięci są trudną sytuacją finansową w domu a tym samym nie mają możliwości pokrycia swoich wydatków związanych ze studiami. Podobną formę pomocy stanowią pożyczki studenckie, które są udzielane w ramach specjalnych sytuacji życiowych studenta. Warunkiem otrzymania takiej pomocy jest oczywiście konieczność posiadania zabezpieczenia w razie braku możliwości spłaty, którymi mogą być rodzice jak i w szczególnych przypadkach bank. W przypadku firm, które stawiają na innowacje bardzo atrakcyjną formą kredytu jest kredyt na innowacje będący uiszczany na specjalnych warunkach na określone cele związane z edukacją i wdrażaniem nowych technologii.

Wykup wierzytelności

Wykup wierzytelności jest bardzo ważną rzeczą dla firm szczególnie w przypadku kiedy są one już w kilku miesięcznej walce o swoje należności. Jeżeli posiadamy wierzycieli, którzy zalegają ze spłatą pożyczonych środków, albo zapłatą za produkt i usługę to dobrze jest wtedy zgłosić się do banku, lub firmy zewnętrznej oferującej skup wierzytelności za które dostaniemy oczywiście tylko część ich wartości ale pieniądze te będą od ręki bez czekania. Pamiętajmy że sprzedaż naszych wierzytelności dobrze jest prowadzić dopiero w ostateczności kiedy na odzyskanie środków nie mamy już nadziei.

Oceń ten artykuł

Podstawowe produkty i usługi bankowe. Na pewno znasz je wszystkie?

Oceń
Ocena 0/5 na podstawie 0 ocen

Dodaj komentarz