Polisa na życie – czy warto?

26/09/2017 Kategorie: Finanse osobiste, Ubezpieczenia
Autor: redaktor naczelny
Czytanie tego artykułu zajmie Ci 5 min

Wielu Polaków wciąż traktuje inwestycję w polisę na życie jako zbędny luksus, zaś agenci firm ubezpieczeniowych są często postrzegani jako naciągacze, którym zależy jedynie na tym, by wyciągnąć pieniądze od każdego. Cóż, na rynku na pewno pojawiło się wiele nieznanych wcześniej firm, które często naprawdę nachalnie namawiają potencjalnych klientów do skorzystania z ich usług.

Co więcej, niejednokrotnie można usłyszeć lub przeczytać historie osób, które zostały oszukane bądź wykorzystane przez szemranych ubezpieczycieli. Niestety, cześć tego typu historii bierze się głównie z braku wiedzy Polaków na temat ubezpieczeń na życie. Ze względu na to, iż uznaje się te usługi za zbędne, mało kto poświęca swój czas na głębsze zapoznanie się z tematem lub zorientowanie w temacie wiarygodnych i zaufanych ubezpieczycieli.

Jak to wygląda w innych państwach?

rodzice

Fotografia Public DomainW krajach Europy Zachodniej inwestycja w polise na życie jest czymś naturalnym – korzysta z tego wielu Europejczyków i są z owych usług zadowoleni. Co więcej, bardzo duża liczba obywateli takich krajów jak Niemcy czy Holandia prócz polis na życie posiada również dodatkowe ubezpieczenia zdrowotne, dzięki czemu mają jeszcze większy wpływ na zabezpieczenie swojej przyszłości. Doświadczenie obywateli innych krajów wskazuje więc na to, że z polis na życie warto korzystać, choć na pewno trzeba wybierać z głową i decydować się na usługi znanych ubezpieczycieli, jak na przykład NationaleNederlanden – ubezpieczyciela, który od dziesięcioleci oferuje usługi ubezpieczeniowe w wielu państwach, w tym i w Polsce. Warto wiedzieć, że NationaleNederlanden polisa na życie to jedna z pierwszych usług, jakie były oferowane przez te firmę już od chwili jej założenia. Dzięki temu owe towarzystwo ubezpieczeniowe posiada ogromne doświadczenie w zakresie świadczenia usług związanych z tego rodzaju polisami, co jest bezsprzecznie ogromną zaletą i świadczy o wiarygodności firmy.

Czy to się opłaca?

Przykładowo polisa na życie w NationaleNederlanden jest dostępna w różnych konfiguracjach tak, by jak najdokładniej móc odpowiedzieć na potrzeby klientów. Oferta skupia się głównie na kwestiach zabezpieczenia przyszłości osoby ubezpieczonej, dając jednocześnie możliwość wprowadzania zmian ze względu na różnego rodzaju okoliczności, jakie pojawiają się w życiu. Stąd też możliwość dodatkowego ubezpieczenia zdrowotnego czy też ubezpieczenia na dziecko. Polisy na życie w NationaleNederlanden cieszą się dużym zaufaniem klientów, o czym świadczą choćby bardzo pozytywne opinie w Internecie. Ubezpieczeni cenią sobie nie tylko kompleksową obsługę, ale również ciągłe wsparcie ze strony pracowników w razie potrzeby. W NationaleNederlanden polisy na życie są w miarę możliwości dopasowywane do potrzeb klientów, by jak najdokładniej spełnić oczekiwania ubezpieczonych, a tym samym zapewnić im bezpieczną przyszłość, o którą nie będą musieli się martwić. Polisa to narzędzie, dzięki któremu możesz zapewnić spokojne jutro zarówno sobie, jak i Twoim bliskim, stosunkowo niewielkim nakładem finansowym. Warto się zastanowić nad taką opcją.

Oceń ten artykuł

Polisa na życie – czy warto?

Oceń
Ocena 5/5 na podstawie 1 ocen

Dodaj komentarz