Polisa na życie – dowiedz się, jak możesz zabezpieczyć przyszłość Twojej rodziny

06/12/2016 Kategorie: Aktualności, Finanse osobiste, Polska, Ubezpieczenia
Autor: redaktor naczelny
Czytanie tego artykułu zajmie Ci 5 min

Masz wiele możliwość, by zabezpieczyć swoich najbliższych. Jedną z nich jest nabycie polisy na życie. Co musisz wiedzieć, zanim podpiszesz umowę z wybranym towarzystwem ubezpieczeniowym? Czy to optymalny sposób, aby zabezpieczyć rodzinę?

rodzina

Fot. Flickr.com CC 2.0 Kat Grigg

Choć na polskim rynku działa wiele towarzystw ubezpieczeniowych, a oferta jest bardzo szeroka, to nie wszyscy mają świadomość, dlaczego warto zakupić polisę na życie. Być może sam pomyślałeś o niej dopiero wówczas, gdy założyłeś rodzinę lub urodziło ci się dziecko. Jeżeli jesteś jedynym żywicielem rodziny, to nabycie polisy pozwoli ci zabezpieczyć rodzinę na wypadek Twojej śmierci. W takiej sytuacji ubezpieczyciel wypłaci kwotę widniejącą w umowie.

Polisa na życie – wariant podstawowy czy rozszerzony?

Na co zwracać uwagę wybierając polisę? Większość specjalistów koncentruje się na sumie ubezpieczenia. Rzeczywiście, im ona wyższa, tym lepiej, bo wówczas ubezpieczyciel wypłaci wyższą kwotę bliskim w razie Twojej śmierci. Suma ubezpieczenia to jednak nie wszystko, na co musisz zwrócić uwagę.
Aby sprostać oczekiwaniom klientów, towarzystwa ubezpieczeniowe od dawna proponują ubezpieczenia na życie w wariancie podstawowym i rozszerzonym. Drugie rozwiązanie będzie idealne, jeżeli chcesz zapewnić sobie dodatkową ochronę. W takim przypadku polisa na życie jest rozszerzana o dodatkowy aneks, na podstawie którego ubezpieczyciel wypłaci dodatkową kwotę na wypadek np.:

  • śmierci spowodowanej nieszczęśliwym wypadkiem – świadczenie wypłacane przez ubezpieczyciela to najczęściej wielokrotność sumy ubezpieczenia;
  • niezdolności do pracy – dodatkowe świadczenie jest wypłacane wówczas, gdy w wskutek wypadku stracisz możliwość zarobkowania;
  • choroby – ubezpieczyciel wypłaci dodatkowe środki, jeżeli lekarze zdiagnozują u ciebie chorobę wymienioną w umowie.

W zależności od tego, na jakie dodatkowe opcje się zdecydujesz, musisz liczyć się z tym, że wysokość składki na ubezpieczenie wzrośnie.

Również z myślą o przyszłej emeryturze

Jeżeli myślisz o zabezpieczeniu swojej rodziny w przyszłości, możesz zdecydować, że polisa na życie, którą wybierzesz, nie będzie miała jedynie charakteru ochronnego, ale ochronno-oszczędnościowy. Takimi ubezpieczeniami są polisy na życie i dożycie. Na czym one polegają?
Polisa na życie i dożycie to specyficzny produkt. Jeżeli zdecydujesz się na taką, to Twoja rodzina otrzyma świadczenie w sytuacji, gdy cię zabraknie. Jednocześnie dożycie wieku wskazanego w umowie również będzie cię uprawniać do otrzymania dodatkowych pieniędzy. Niezależnie zatem od sytuacji, Twoi najbliżsi będą mogli liczyć na finansowe wsparcie – otrzymają je od towarzystwa ubezpieczeniowego, z którym zawarłeś umowę lub bezpośrednio od ciebie.

Oceń ten artykuł

Polisa na życie – dowiedz się, jak możesz zabezpieczyć przyszłość Twojej rodziny

Oceń
Ocena 0/5 na podstawie ocen

Dodaj komentarz